Mano grupė. Jūratė Ročiutė - Beržinienė, „Gintarinės vaistinės“ filialo vaistininkė-vedėja (Telšiai)

2021-11-26

 

1989–1994 m. laida

 

Pasirinkimas

Buvo 1989-ųjų metų vasara. Atvažiavau į Kauną – žemaitė Jūratė iš Telšių – su dideliu noru mokytis ir tapti vaistininke (už paakinimą rinktis šią specialybę ačiū mamai, už pagalbą ir rūpestį – padėka visai šeimai). Tiesa, atvykau su abejone, ar pavyks įstoti į Kauno medicinos instituto (taip aukštoji mokykla tuo metu vadinosi) Farmacijos fakultetą, o kartu ir su nusiteikimu, jog po pirmojo nesėkmingo egzamino dokumentus atsiimsiu ir nešiu į P. Mažylio medicinos mokyklą – nes vis vien mokysiuosi farmacijos. Bet likimas lėmė, jog tapau KMI studente.

 

Susipažinimas, pirmasis įspūdis apie grupę

Rugsėjo pirmosiomis dienomis į Kelmės rajono kolūkį atvykome pirmakursių būrys – padirbėti ir, be abejo, susipažinti. Juk kas gerai „susicementuoja“, tas tampa tvirtas ilgam... Taigi ten mano grupė ir tapo tvirta, šaunia, draugiška ir linksma „šeima“. Ir man joje buvo lengva būti savimi, juokauti, kalbėti žemaitiškai. Tiesa, kai kuriems studijų draugams buvo keista, kartu ir įdomu klausytis mano žemaitiškos šnektos, perklausdavo, jei ko nesuprasdavo, o kai kuriems kildavo klausimų, ar aš ir rusiškai kalbu su žemaitišku akcentu... Buvo grupės draugų, kurie įdėmiai klausydavosi, kai atsakinėdavau dėstytojams, ir stebėdavosi, kad telšiškė moka ir lietuviškai! Po daugelio metų iš kurso draugės išgirdau, jog buvau žinoma kaip išskirtinė žemaitė.

 

Gyvenimo bendrabutyje ypatumai

Pamenu, įstojusi į KMI apsigyvenau trečiajame bendrabutyje V. Kudirkos gatvėje kartu su pirmakurse būsimąja gydytoja Alma ir penktakurse farmacijos studente Ilona. Po metų gražiai ir jaukiai sutvarkytame kambaryje apsigyvenome Alma, aš ir mano grupės draugė Vilma. Mūsų trijulės draugystė tęsiasi jau trisdešimt metų!  

Vien dėl gyvenimo bendrabutyje grįžčiau į studijas! Neatbaidytų nei „priglermiję“ dušai rūsyje, nei tarakonų atakos, nei po kojomis sproginėjančios amonio perjodato granulės, kurias koridoriuje išbarstydavo juokauti mėgę bendrabučio vaikinukai... 

Ar kiekvienas galėtų pasigirti, jog virtuvėje, kur veikė tik kelios dujinės viryklės „skylės“ ir orkaitė, galima išsikepti plikytų pyragaičių, medaus tortą, išsivirti uogienės?! Neliko neatšvęstas nė vienas gimtadienis! Ir dar su kokiomis vaišėmis! 

Įsimintina ir „fuksų“ krikštynų diena bendrabutyje. Visi pirmakursiai, vieni su kitais surišti, vorele vedžiojami po bendrabutį, supažindinami su visais aukštais, rūsiu; fojė užrištomis akimis visi girdomi iš arbatinuko, iš kurio vėliau ištraukiama vyriška kojinė... Beje, ilgokai dėvėta... 

 

Studijos

 

Plačiau skaitykite žurnale FARMACIJA IR LAIKAS, 2021 m. nr. 6

Nuotraukose - akimirkos iš Jūratės gyvenimo (emedicina.lt ir Jūratės Beržinienės archyvo nuotraukos)

Nuotraukų galerija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.