Mano TOP 3. Vaistinės vedėja Aistė Volungevičiūtė (Kaunas)

2021-08-18

 

Knygos

Fizikos teoretiko, budistų vienuolio Ajahno Brahmo parašyta knyga „Atverk savo širdies duris: juokingos ir išmintingos budistinės istorijos kiekvienam gyvenimo atvejui“. Jo tekstų, mokymų pagrindą sudaro pasakojimai apie laimę. Apie paprastą kasdienišką laimę. Apie tai, kaip žmonės gyvena. A. Brahmas pasakoja istorijas, galinčias pakeisti žmonių padėtį, padedančias pažvelgti į gyvenimą iš kitos pusės, naujomis akimis, mokančias, kaip pakeisti savo likimą. Tai istorijos apie tokias situacijas, kuriose mes kiekvienas galime atsidurti. Ši knyga mane tuo ir sužavėjo, kad yra labai paprasta, „skani“ skaityti. Tokioje situacijoje ši knyga man yra tapusi kaip mano Biblija. Perskaitai puslapį ir atrodo taip viskas paprasta! Tai tos istorijos, kurių herojais galime tapti kiekvienas iš mūsų. Ir būtent knygoje užrašyti pamokymai yra tokie, kad jei atversime savo širdį laimei, būtent ją ir gausime. Žinau, kad ši knyga yra daugelio žmonių kasdienio gyvenimo palydovė, nes tai budistinės istorijos apie laimę, sukurtos iš be galo daug patirčių, taigi labai pamokančios. Antra A. Brahmo knygos dalis – knyga „Dramblys, kuris pamiršo laimę“. Tai, kaip ir rašoma, irgi labai įkvepiančios istorijos, kaip mėgautis kiekviena akimirka. Jos skirtos žmonėms, kurie kartais būna pasiklydę, nuliūdę, kuriems trūksta gyvenimo šviesos. Tai išmintingi, nuotaikingi pamokymai, kuriuos visada norisi turėti šalia. Tiesiog tai paprastos gyvenimo tezės.

Robin Sharma „Vienuolis, kuris pardavė „Ferrarį“. Šią knygą perskaičiau gana seniai, o prieš metus skaičiau dar kartą. Ir supratau ją jau kitaip. Ši knyga galbūt iš dalies pakeitė mano gyvenimą, nes pradėjau galvoti, ką valgyti, ką dėti į savo galvą, kokiomis mintimis „maitintis“, kaip gyventi, kaip elgtis. Labai daug savišvietos ši knyga man suteikė. Pagrindinė istorija – tai paties rašytojo patirtis, kai širdies smūgis sukėlė dvasinę krizę ir paskatino keisti gyvenimą, ieškoti atsakymų į savo būties klausimus. Tikėdamasis rasti laimę, jis leidosi į kelionę po Indiją. Knygoje aiškinama proto, sielos galia, primenama, kad mūsų protas – kaip minčių sodas ir jame visada turi žydėti gėlės. Tai viena iš pagrindinių gyvenimiškų tezių. Knygą rekomenduočiau perskaityti visiems. 

Neseniai perskaičiau ir taip pat rekomenduočiau visiems perskaityti Wimo Hofo „Wim Hof metodą“. Šioje knygoje rašoma apie šalčio gydomąją galią, ji susiejama su mokslu. Paaiškinama, kas kaip veikia, kodėl būtent taip veikia, kuo šaltis žmogui naudingas. Autorius pasakoja savo istorijas, kaip prieš keliasdešimt metų jis pirmą kartą nėrė į ežerą ir kaip po to atsigavo jo visas kūnas, pavyko įveikti depresiją, sukaupti daug šviesių minčių. Aš pati pradedu tą praktikuoti ir galiu tik patvirtinti, jog šaltis tikrai duoda daug teigiamos, geros energijos. Šaltas vanduo dabar „ant bangos“, ir yra du skirtingi dalykai, dvi medalio pusės: jaunimui tai tarsi noras pasipuikuoti socialiniuose tinkluose, instagrame, keliant ten tokių pomėgių nuotraukas, o tikroji, šviesioji medalio pusė yra kur kas svarbesnė – tai dvasiniai išgyvenimai, įrodantys, kad šaltis suteikia geros energijos, grynina protą, kelia emocijas. Būtent Wimas Hofas visas šias teorijas parėmė mokslu. Perskaičius šią knygą neabejojama,  kad šaltis gydo. 

 

Kino filmai

„Paslaptis – išdrįsk svajoti“ (JAV).  Ši pasauliniu fenomenu tapusio australų rašytojos Rhondos Byrne bestselerio „Paslaptis. The Secret“ įkvėpta romantinė drama pasakoja Mirandos gyvenimo istoriją. Į gyvenimą ji žvelgia ne itin optimistiškai, nesąmoningai laukdama, kol nutiks dar kas nors bloga.
Visiška jos priešingybė pasirodo besantis Brėjus – netikėtai Mirandos gyvenime atsiradęs paslaptingas nepažįstamasis. Vyras įsitikinęs, kad kiekvienas žmogus turi slaptą supergalią į savo gyvenimą pritraukti tai, ko trokšta. Kitaip tariant, Brėjus tiki, kad mintys materializuojasi ir įvyksta tik tai, ko mes patys norime... Vis dažniau bendraudama su Brėjumi, Miranda atranda kitokio gyvenimo paslaptį.
Filmo istorijos įkvėpimu tapusi Rhondos Byrne knyga „Paslaptis. The Secret“ jau yra išversta į daugiau kaip 50 kalbų (taip pat ir lietuvių) ir parduota daugiau nei 30-ies milijonų egzempliorių tiražu – tai daug ką pasako.

„Socialinė dilema“ (socialinė dokumentika) – dokumentinis filmas, kuriame tyrinėjamas pavojingas socialinių tinklų poveikis žmonėms. Peržiūrėjusi šį filmą, supratau, kad įvairios telefono programėlės mus pernelyg įtraukia, atima mūsų laiką, todėl po šio filmo peržiūros esu nusistačiusi laikmatį telefone, kiek galiu sau leisti per dieną laiko naršyti telefonu. Ši praktika išties labai vertinga, nes net nepastebime, kaip kokią valandą žiūrime į telefono ekraną, užuot skyrę tą laiką sau.

Plačiau skaitykite žurnale FARMACIJA IR LAIKAS 2021 m. nr. 3

 

© 2006 Visos teisės saugomos.