Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmuosius keturis šių metų mėnesius (sausio - balandžio mėn.) nuo tymų, epideminio parotito ir raudonukės pasiskiepijo dvigubai daugiau asmenų nei pernai per tą patį laikotarpį atitinkamai 28 061 ir 13 553 asmenys.

„Santakos“ slėnio naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre - renginys „Farmacijos dienos 2019“

2019-04-09

Kristina Daniličevaitė, LSMU SFD prezidentė

Virginija Grigaliūnienė, FL žurnalistė

Kovo 27 dieną Kaune, „Santakos“ slėnio naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre, vyko tradicinis renginys „Farmacijos dienos 2019“. Šiame renginyje visas dėmesys buvo sutelktas į vaistininko profesijos ateities perspektyvas, akcentuojant jo didelį vaidmenį, svarbą bei reikalingumą šalies sveikatos sistemoje ir visuomenėje, taip pat – į vaistininko profesinio autoriteto didinimą, galimybes darbo rinkoje, besikeičiančius teisės aktus ir t. t.

Toks renginys – puiki proga studentams susipažinti su farmacijos sektoriaus naujovėmis bei užmegzti naudingus kontaktus su įmonių atstovais, kurie vėliau gali tapti jaunųjų farmacijos specialistų darbdaviais.

Farmacijos specialistų karjeros renginyje dalyvavo ne tik Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto akademinė bendruomenė, gausus visų kursų studentų (būsimųjų farmacijos specialistų) būrys, bet ir svečiai iš Sveikatos apsaugos ministerijos, potencialūs farmacijos specialistų darbdaviai – farmacijos verslo atstovai. Buvo skaitomi auditoriniai ir stendiniai pranešimai, o renginio pabaigoje organizuota aktuali diskusija tema „Diplomas rankoje. Kas toliau?“.

Kaip renginyje ne kartą akcentavo jo organizatoriai – Studentų farmacininkų draugijos (SFD) atstovai bei dalyviai ir svečiai, vaistininkas yra paskutinė sveikatos sistemos grandis - ne tik ligonio, bet ir gydytojo pagalbininkas, kuris atsakingas už vaistinių preparatų išdavimą bei informacijos suteikimą.

„Liūdna, bet šiomis dienomis farmacijos specialistams nėra tinkamos sąlygos dirbti savo tiesioginį darbą, - pabrėžė SFD prezidentė Kristina Daniličevaitė. - Didelę įtaką vaistininkui gali daryti griežtas darbdavys ir jo reikalavimai siekiant pelno, gausūs pacientų srautai, nuolat besikeičiantys teisės aktai. Šios problemos yra aktualios ne tik farmacijos specialistams, bet ir visiems gyventojams, kuriems svarbiausia gauti kokybišką farmacinę paslaugą“.

Pokyčiai, anot renginio organizatorių, vyksta bendromis jėgomis, įvardinus problemas ir skatinant diskusiją, su kokiais sunkumais susiduria farmacijos specialistai, ką reikėtų tobulinti ir kaip reikėtų formuoti visapusišką specialistų kompetenciją.

Taip pat buvo aptariamos farmacininko profesinės galimybės už vaistinės ribų, aiškinamasi, kaip reikėtų motyvuoti jaunus žmones pasirinkti vaistininko profesiją.

Ne ką mažiau svarbu skatinti kokybišką praktiką farmacijos įmonėse atliekančių studentų ir jaunų bei perspektyvių specialistų įsidarbinimo galimybes.

Kiekvienais metais renginys sulaukia didžiulio susidomėjimo tarp studentų ir akademinės bendruomenės atstovų, o šiais metais dalyvių skaičius buvo rekordinis – susirinko beveik pusė tūkstančio žmonių!

Studentų Farmacininkų Draugijos organizuotas renginys parodė, jog būsimiems specialistams rūpi jų ateitis, visuomenės požiūris į farmacininko profesiją bei mūsų valstybės sveikatos apsaugos sistema. Užpildyta auditorija, iškeltos opios problemos bei diskusija tarp įvairių farmacijos sektoriaus grandžių -  pirmasis žingsnis pokyčių link.

Organizatorių nuotraukos

Nuotraukų galerija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.