Higienos institutas kartu su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru išleido metodines rekomendacijas „Pneumonijų, susijusių su dirbtine plaučių ventiliacija, prevencija“. Leidinyje pateikiamas hospitalinės pneumonijos apibrėžimas ir diagnozavimo kriterijai, pneumonijų išsivystymo ir rizikos veiksniai, taip pat informacija apie epidemiologinę priežiūrą ir pneumonijų prevencijos priemones.

Tarnyboje bus diegiamas LEAN‘as

2020-09-23

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba tobulins procesų valdymo sistemas, diegiant LEAN.

Tarnyba pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija dėl dalyvavimo projekte „Procesų valdymo, veiklos rodiklių stebėsenos sistemos ir „Lieknos Vyriausybės“ (angl. LEAN Government) metodų įdiegimas valstybės institucijose“, projekto kodas Nr. 10.1.1-ESFA-V-913-01-0001.

Tarnyboje bus tobulinama procesų valdymo sistema, taip pat bus įdiegti pasirinkti LEAN metodai, kurie leis efektyviau organizuoti tarnybos veiklą, nuolat gerinti Tarnybos atliekamų funkcijų kokybę ir operatyviau tenkinti visuomenės bei kitų suinteresuotų šalių poreikius.

„Nepaprastai džiugu, kad prisijungėme prie šio projekto. LEAN metodų įdiegimas padės Tarnybai veikti efektyviau ir kokybiškiau, mat minėta sistema skatina didesnį darbuotojų įsitraukimą, leidžia operatyviau tvarkyti gaunamą informaciją įstaigoje bei stiprinti komunikaciją tarp padalinių“, - teigė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis. Anot jo, projekto metu bus aiškiau apibrėžti esamų procesų atlikimo kokybės ir trukmės kriterijai, taip pat  patobulintas atsakomybių modelis. Nuolatinis veiklos rodiklių stebėjimas leis kryptingiau veikti, matuoti rezultatus ir progresą, aiškiai paskirstyti prioritetinius darbus, atsižvelgiant į nuolat kintančią situaciją pasaulyje, nuolat gerinti veiklą.

LEAN sistemą Tarnyboje planuojama įdiegti iki 2021 metų spalio. Projekte be Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos taip pat dalyvauja Aplinkos ministerija, Energetikos ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Žemės ūkio ministerija, VšĮ Vyriausybės strateginės analizės centras, Vyriausybės atstovų įstaiga.

VVKT inf.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.