Svarbu: viešojoje erdvėje sklindant prieštaringai informacijai, Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad gydytojai akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19 ir tokiu būdu apsaugoti save nuo sunkių ligos pasekmių.

Šiemet vėl bus renkami geriausi metų vaistininkai

2019-09-23

Rugsėjo 25- ąją minint Tarptautinę vaistininko dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetas kartu su farmacijos specialistams skirto žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija skelbia „Lietuvos metų vaistininkas 2019“  konkurso pradžią. Šiai progai pažymėti organizuojama konferencija, kuri vyks LSMU Farmacijos fakultete.

Priminsime, jog pirmieji Lietuvos vaistininkystės istorijoje vaistininko rinkimai vyko pernai, geriausio vaistininko titulą iškovojo „Gintarinės vaistinės“ tinklo vaistinės vedėja Kristina Vaičaitienė (Vilnius).

„Vaistininko profesija yra viena iš seniausių ir garbingiausių profesijų pasaulyje, kai žmonių pagarba ir pasitikėjimas pelnomi dėl noro padėti sergantiems ir kenčiantiems, - mintimis dalinasi LSMU Farmacijos fakulteto dekanė profesorė Ramunė Morkūnienė. - Lietuvos vaistinėse dirba puikūs specialistai, kurie turi daug žinių, patirties ir noro padėti žmonėms, užtikrinant tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą, gerinant Lietuvos piliečių sveikatą.“

Vaistininkas turi nueiti ilgą ir nelengvą penkerių metų trukmės farmacijos studijų kelią, o vėliau savo profesinėje veikloje nuolat derinti farmacijos mokslo žinias, inovacijas, naujausias technologijas ir sukauptą patirtį.

Šiuo metu Tarptautinės farmacijos federacijos organizuotame pasauliniame kongrese Abu Dabyje dalyvaujanti žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė prof. dr. Loreta Kubilienė pabrėžia, jog „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų konkursas yra ypatingas, nes pasižymi išskirtiniu skaidrumu: kandidatus siūlo ne vaistinių vedėjai ar vaistinių tinklų vadovai, o visi vaistinių darbuotojai. O iš pasiūlytų asmenų geriausiuosius išrenka tarptautinė ekspertų komisija, įvertinusi tiek jų profesines kompetencijas, tiek asmenines, žmogiškąsias savybes.

Tarptautinės komisijos sudėtyje, be LSMU Farmacijos fakulteto vadovų, bus ir farmacijos mokslo atstovai iš Serbijos bei Estijos universitetų.

Organizatoriai džiaugiasi ir didžiuojasi, kad pernai pirmą kartą Lietuvos vaistininkystės istorijoje surengti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai tampa gražia tradicija, prisidedančia ir skatinančia vaistininkų bendruomenę susitelkti atsakingam darbui, auginti vaistininko autoritetą.

Iškilminga konkurso „Lietuvos metų vaistininkas 2019“ nugalėtojų pagerbimo ir apdovanojimo ceremonija vyks gruodžio 6 dieną Kauno rotušėje.

Platininiu, auksiniu ir sidabriniu medaliais bei diplomais bus apdovanoti trys geriausi šalies vaistininkai.

Beje, šiemet numatyta ir daugiau nominacijų – bus išrinkti ir šventiniame renginyje apdovanoti medalių „Už nuopelnus vaistininkystei“ laimėtojai.  

Žurnalas „Farmacija ir laikas“ nuoširdžiai dėkoja institucinio partnerio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakulteto bendruomenei ir konkurso „Lietuvos metų vaistininkas 2019“ rėmėjams už geranorišką pagalbą.

Dėkojame vienam iš pagrindinių rėmėjų – mikrobiotos ekspertus vienijančiai kompanijai BIOCODEX,  kuri Platininį medalį laimėjusiam vaistininkui finansuos registraciją į kitais metais Tarptautinės farmacijos federacijos (FIP) organizuojamą pasaulinį kongresą, vyksiantį Sevilijoje (Ispanija), 2020 metų rugsėjo 13 – 17 dienomis. 

 

emedicina.lt informacija

Nuotraukoje - 2018 metų „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų laimėtojai po apdovanojimo su renginio svečiais


 

© 2006 Visos teisės saugomos.