Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu. Vyriausybės nutarimu buvo patikslinta, kokioms laisvalaikio, sporto ir pramogų paslaugoms taikomi ribojimai, nustatant, kad draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.

Užsienio naujienos

EVA: vakcina nuo COVID-19 bus registruota, jei nauda bus didesnė už galimą riziką

2020-11-24
Tebesitęsianti SARS-CoV-2 pandemija dar nėra kontroliuojama – pasaulyje jau užregistruota daugiau nei 1 milijonas mirčių atvejų. Nors beprecedentis pandemijos scenarijus reikalauja neeilinių sprendimų dėl reikalavimų vakcinų nuo COVID-19 registracijai, būtina tinkamai įvertinti šių vakcinų naudą ir riziką, remiantis išsamia informacija apie jų gamybą, taip pat ikiklinikiniais duomenimis bei gerai suplanuotais klinikiniais tyrimais.
 

Vakcinos nuo COVID-19: parengtos gairės dėl ES valstybinių vaistų kontrolės laboratorijų kontrolės

2020-11-23
Europos vaistų ir sveikatos priežiūros direktoratas (EDQM) paskelbė tris naujas oficialios kontrolės institucijos serijos išleidimo (OCABR) gaires, kuriose aprašomi oficialių vaistų kontrolės laboratorijų (OMCL) atliekami tyrimai kaip nepriklausomos vakcinų nuo COVID-19 serijų kontrolės dalis ES OCABR tinkle. OCABR gairės įsigaliojo nuo 2020 m. lapkričio 12 d. Gairės taikomos šioms vakcinoms:
 

VVKT: dėl ulipristalio acetato vartojimo

2020-11-16
Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (toliau – CHMP) rekomendavo apriboti vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra 5 mg ulipristalio acetato (Esmya ir kitų generinių vaistų), vartojimą dėl sunkių kepenų pažeidimų rizikos. Nuo šiol šiuos vaistus bus galima vartoti gimdos fibromai gydyti tik toms moterims iki menopauzės, kurioms operacinis gydymas (įskaitant gimdos fibromos embolizaciją) yra netinkamas arba buvo neveiksmingas. Šių vaistinių preparatų negalima vartoti gimdos fibromos simptomams gydyti, kol laukiama operacijos.
 

Koronavirusas. Europos Komisija pasirašo sutartį su „Gilead“ dėl remdesiviro tiekimo

2020-10-08
Europos Komisija su farmacijos bendrove „Gilead“ pasirašė bendro viešojo pirkimo preliminariąją sutartį dėl 500 000 „Veklury“ (remdesiviro prekinis ženklas) gydymo dozių bei galimybės toliau tiekti vaistą ir viršijus 500 000 gydymo dozių.
 

EVA pradeda antrosios vakcinos nuo COVID-19 ligos tęstinę peržiūrą

2020-10-07
Europos vaistų agentūros (EVA) Žmonėms skirtų vaistų komitetas (angl. Committe of Human Medicinal Products, CHMP) pradėjo tęstinę vakcinos, žinomos kaip BNT162b2, kurią kuria biotechnologijų bendrovė „BioNTech“, bendradarbiaudama su farmacijos kompanija „Pfizer“, nuo COVID-19 ligos peržiūrą.
 

ISTORIJA. 1918-1920 metų pandemijos sukėlėjo paieškos

2020-10-07
Per 1918–1920 metų ispaniškojo gripo pandemiją mirė apie 50 mln. žmonių. Tuo metu jau buvo žinoma apie bakterijas, imunizacija gelbėjo nuo kai kurių infekcinių ligų, tačiau nežinota apie virusus. Gripo sukėlėjo buvo ieškoma ir anksčiau, bet manyta, kad tai bakterija. 1892 metais bakteriologas Richardas Pfeifferis (1858–1945) pranešė atradęs sukėlėją – bakteriją Haemophilus influenzae, kuri vėliau pavadinta Pfeiferio bacila. Tačiau per 1918–1920 metų pandemiją suprasta, kad gripą sukelia ne Pfeiferio bacila, o kažkas kitas.
 

EVA peržiūri informaciją apie remdesivirą

2020-10-05
Europos vaistų agentūros (EVA) Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (angl. Pharmacovigilance Risk Assessment Committee, PRAC) pradeda signalo apie ūminį inkstų pažeidimą pacientams, vartojusiems vaistinio preparato „Veklury“ (remdesiviras), peržiūrą.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.