Toksoplazmozė yra viena iš užkrečiamųjų ligų, kuri ypač pavojinga nėščiosioms. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, toksoplazmozė pavojinga nėščiosioms, nes per placentą nuo užsikrėtusios motinos gali užkrėsti vaisius ir dėl to gali išsivystyti įgimta toksoplazmozė.

Užsienio naujienos

Europos vaistų agentūra pritarė sąlyginei remdesiviro registracijai

2020-06-26
Europos vaistų agentūros (EVA) Žmonėms skirtų vaistų komitetas (angl. Committe of Human Medicinal Products, CHMP) pritarė sąlyginei antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto gydyti COVID-19 ligą, registracijai (angl. conditional marketing authorisation). Indikacija, kuriai skirtas remdesiviras, yra „gydyti Covid-19 ligą suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų, kuriems yra plaučių uždegimas ir reikia papildomo deguonies“.
 

Pradedamos viešos konsultacijos dėl Europos vaistų strategijos

2020-06-17
Europos Komisija pradeda viešas konsultacijas dėl Europos vaistų strategijos.
 

Pateikta paraiška dėl sąlyginės pirmojo vaisto, skirto gydyti COVID-19 ligą, registracijos

2020-06-09
Europos vaistų agentūrai (EVA) pateikta paraiška dėl sąlyginės antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto gydyti COVID-19 ligą, registracijos (angl. conditional marketing authorisation). EVA oficialiai pradėjo šio vaisto naudos ir rizikos vertinimą. Visi duomenys bus įvertinti per kuo trumpesnį laiką, tad tikimasi, kad galutinės išvados bus suformuluotos per artimiausias kelias savaites, atsižvelgiant į pareiškėjo pateiktus dokumentus ir informacijos patikimumą.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.