Rudenį į Lietuvos miškus plūsta miško gėrybių išsiilgę gyventojai, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje laukia ne tik baravykai ar voveraitės, bet ir pavojingi voragyviai – erkės.

Užsienio naujienos

Vaistininkystė Švedijoje. Apie šios šalies vaistinių ypatumus, personalą, klientus ir teikiamų paslaugų spektrą

2020-09-16
Vaistinėje Švedijoje jau ne vienus metus dirbanti kaunietė Urtė Peleckytė respublikinėje konferencijoje, skirtoje farmacijos specialistams, papasakojo apie Švedijos vaistininkystės ypatumus, ten galiojančius teisės aktus, pasidalijo kita farmacijos specialistams aktualia informacija. Urtė – viena iš aktyvių jaunų specialistų, kurie drąsiai priima naujoves, nesibaimina profesinių ir gyvenimo pokyčių.
 

EVA gavo paraišką registruoti vaistinį preparatą „Deksametazonas Taw“ COVID-19 ligai gydyti

2020-09-04
Europos vaistų agentūra (toliau - EVA) pradėjo vertinti paraišką registruoti vaistinį preparatą „Deksametazoną Taw“. Šis vaistas bus naudojamas gydyti hospitalizuotus suaugusius asmenis, kurie serga COVID-19 liga. Kompanijos „Taw Pharma“ pateiktą paraišką vertins EVA Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (angl. CHMP) pagal paspartinto vertinimo planą. Tai leis EVA CHMP per trumpiausią įmanomą laiką pateikti nuomonę apie vaistinio preparato „Deksametazonas Taw“ naudą ir riziką.
 

„AstraZeneca“ skelbiasi pradedanti vaisto nuo COVID-19 klinikinius tyrimus

2020-08-26
Farmacijos kompanija „AstraZeneca“ paskelbė pradedanti vaisto nuo COVID-19 klinikinius tyrimus. Savanoriams jau esą skirtos šio vaisto dozės. Šiuo vaistu tikimasi suvaldyti COVID-19 pandemijos plitimą.
 

Europos Komisija užtikrina, kad Europos Sąjungoje būtų galima gauti vaisto remdesiviro

2020-07-30
Europos Komisija pasirašė sutartį su farmacijos bendrove „Gilead“, kad užtikrintų „Veklury“ (remdesiviro prekinis ženklas) gydymo dozių tiekimą. „Veklury“ buvo pirmasis ES lygmeniu registruotas vaistas, skirtas gydyti nuo COVID-19. Nuo rugpjūčio pradžios valstybės narės ir JK, koordinuojant ir remiant Europos Komisijai, būtiniausiems poreikiams tenkinti galės gauti pirmąsias „Veklury“ partijas.
 

Naproksenas prieš COVID-19 – naujas klinikinis tyrimas

2020-07-30
Šiuo metu visas pasaulis kovoja su sunkaus ūminio respiracinio sindromo koronaviruso 2 (SŪRS-CoV-2) protrūkiu. SŪRS-CoV-2 sukelia infekcinę ligą COVID-19, kuri neretai lemia pneumonijos išsivystymą [1]. Maždaug 10 proc. užsikrėtimo atvejų turi būti gydomi intensyviosios terapijos skyriuje ir gali baigtis mirtimi [2, 3]. Sveikatos specialistai ieško galimų COVID-19 gydymo būdų. Kol kas nustatytas kelių antivirusinių ir imuninę sistemą slopinančių vaistų tam tikras veiksmingumas gydant COVID-19 tiek in vitro, tiek bandymuose su gyvūnais, tiek ir keliuose klinikiniuose atvejuose [4].
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.