Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo birželio 1-osios gyventojams vėl duris atvėrė ligonių kasų gyventojų aptarnavimo skyriai. Paslaugos juose teikiamos tik su išankstine registracija, atvykus be jos, – gyventojai gali būti įleidžiami, jei tuo metu nebus kitų klientų.

Kurie vaistai nuo temperatūros saugesni sergant COVID – 19 infekcija

2020-03-25

Kadangi vienas iš svarbiausių simtomų susirgus COVID – 19 infekcija esti karščiaviams, tai labai svarbu vartoti pačius saugiausius vaistus temperatūros malšinimui.

 

Mokslinėje spaudoje pasirodė publikacijos, kuriose rašoma, kad žmonės, kuriems pasireiškė COVID-19 simptomai, turėtų vartoti paracetamolį (acetaminofeną), o ne ibuprofeną – nes šis vaistas, gali pabloginti paciento būklę.

Dar daugiau - žmonės, kuriems įtariamas COVID-19, turėtų vengti vaistų nuo uždegimo. Priešuždegiminių vaistų (ibuprofeno, kortizono) vartojimas gali  sunkinanti infekcijos eigą.

Tulūzos centrinės universitetinės ligoninės medicinos ir klinikinės farmakologijos profesorius Jeanas-Louisas Montastrucas teigė, kad toks kenksmingas NVNU poveikis nebus staigmena, atsižvelgiant į tai, kad nuo 2019 m., Remiantis Nacionalinės vaistų saugos agentūros sutarimu Prancūzijos sveikatos apsaugos darbuotojams buvo rekomenduota negydyti karščiavimo ar infekcijų ibuprofenu.

Jungtinės karalystės ekspertai taip pat palaikė šią nuostatą. Sautamptono universiteto pirminės sveikatos priežiūros tyrimų profesorius Paulius Little'as teigė, kad yra rimtų įrodymų, jog „užsitęsusi liga ar kvėpavimo takų infekcijų komplikacijos gali būti dažnesnės, kai naudojami NVNU - tiek kvėpavimo, tiek septinės, tiek širdies ir kraujagyslių sistemos komplikacijos“.

Jis pridūrė: „Dviejų atsitiktinių imčių tyrimų išvados, kad patarimas vartoti ibuprofeną sukelia sunkesnę ligą ar komplikacijas, patvirtina, kad stebėjimo tyrimuose pastebėtas ryšys iš tikrųjų gali būti priežastinis.

Readingo universiteto virusologijos profesorius Ianas Jonesas teigė, kad ibuprofeno priešuždegiminės savybės gali „sušvelninti“ imuninę sistemą, o tai gali sulėtinti atsigavimo procesą. Jis pridūrė, kad remiantis naujojo viruso (SARS-CoV-2) ir SARS I panašumais, COVID-19 sumažina pagrindinį fermentą, kuris reguliuoja vandens ir druskos koncentraciją kraujyje ir gali prisidėti prie plaučių uždegimo.

Londono higienos ir atogrąžų medicinos mokyklos epidemiologijos docentė Charlotte Warren-Gash sako: „COVID-19 reikia ištirti specifinių NVNU poveikį žmonėms, turintiems skirtingas sveikatos būkles. Tuo tarpu norint gydyti tokius simptomus kaip karščiavimas ir gerklės skausmas, atrodo protinga laikytis paracetamolio kaip pirmo pasirinkimo. “

Pranciškaus Kriko instituto užkrečiamųjų ligų tyrinėtojas Rupertas Beale'as vis dėlto įspėjo apie kortizoną. „Pacientai, vartojantys kortizoną ar kitus steroidus, neturėtų jų nutraukti, išskyrus atvejus, kai pataria gydytojas“, - sakė jis.

Pranešama apie tai, kad Šveicarijos vaistų įmonė „Roche“ patvirtino savo priešuždegiminį vaistą „Actemra“ (tocilizumabą), skirtą pacientams, sergantiems sunkiomis COVID-19 komplikacijomis. Šis vaistas blokuoja pagrindinę uždegiminę molekulę interleukiną-6.

Spėjama, kad šis vaistas gali užkirsti kelią mirtinai „citokinų audrai“, nes sunkiai sergančių pacientų imuninė sistema gali sukelti organų nepakankamumą.

emedicina.lt inf.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.