ULAC: toksoplazmozė – žmonių ir gyvūnų parazitinė liga, kurią sukelia parazitiniai pirmuonys – toksoplazmos, kuriomis dauguma susirgusiųjų užsikrečia valgydami nepakankamai termiškai (iki 60°C temperatūros) apdorotą ar žalią mėsą, dalis – maistui vartodami užkrėstą vandenį, nevirintą pieną, valgydami neplautas daržoves, vaisius, uogas, per užterštas rankas ar kitus daiktus.

Vertins vaistinio preparato „Olumiant“ vartojimą hospitalizuotiems COVID-19 pacientams

2021-05-03

Europos vaistų agentūra (EVA) pradėjo vertinti paraišką išplėsti vaistinio preparato Olumiant (baricitinibas) vartojimą, įtraukiant papildomą indikaciją dėl COVID-19 gydymo hospitalizuotiems pacientams nuo 10 metų, kuriems reikalinga deguonies terapija.

Olumiant yra imunosupresantas (vaistas, mažinantis imuninės sistemos aktyvumą). Šiuo metu jis skiriamas suaugusiems pacientams, kuriems diagnozuotas vidutinio sunkumo ar sunkus reumatoidinis artritas bei atopinis dermatitas (egzema). Šio vaisto veiklioji medžiaga baricitinibas blokuoja fermentų, vadinamų Jano kinazėmis, veikimą. Pastarieji vaidina svarbų vaidmenį imuniniuose procesuose, kurie sukelia uždegimą. Manoma, kad tai taip pat gali padėti sumažinti uždegimą ir audinių pažeidimus, susijusius su sunkia COVID-19 infekcijos forma.

EVA  Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (CHMP) atliks pagreitintą vaistinio preparato Olumiant registruotojo pateiktų duomenų, įskaitant 2 didelių atsitiktinių imčių tyrimų su pacientais, hospitalizuotais dėl COVID-19 ligos, rezultatų peržiūrą, kad kuo greičiau rekomenduotų, ar galima patvirtinti ir šią vaisto indikaciją. Po to CHMP nuomonė bus perduota Europos Komisijai, kuri priims galutinį teisiškai privalomą sprendimą, taikomą visose ES valstybėse narėse.

EVA informuos apie savo vertinimo rezultatus, tikimasi, kad tai pavyks padaryti iki liepos mėnesio.

Olumiant pirmą kartą buvo registruotas ES 2017 metų vasario mėnesį. Daugiau informacijos apie vaistą rasite EVA svetainėje.

Daugiau informacijos žr. čia.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.