Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo (VVSS) fondo taryba patvirtino 2019 m. prioritetus bei priemones, pagal kurias bus finansuojami projektai. Tad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia pareiškėjus aktyviai dalyvauti konkursuose.

Naujienos iš Tarptautinio kepenų ligų kongreso

2016-09-28

Gyd. gastroenterologė Sigita Gelman

LSMU MA Gastroenterologijos klinika

 

Kaip ir kiekvienais metais, šių metų balandžio 13–17 dienomis Barselonoje vyko Tarptautinis kepenų ligų kongresas, kuriame susitiko daugiau nei 10 tūkst. specialistų iš viso pasaulio. Mokslininkai ir gydytojai, atstovaujantys įvairioms sveikatos mokslų, tarp jų hepatologijos, gastroenterologijos, bendrosios terapijos, organų transplantacijos, ląstelių biologijos, infekcinių ligų, mikrobiologijos, farmakologijos, patologinės medicinos ir radiologijos, sritims, atvyko sužinoti apie naujausius kepenų ligų tyrimo, diagnostikos ir gydymo pasiekimus, pristatyti savo tyrimų duomenis ir aptarti „karščiausias“ hepatologijos temas.

 

Šių metų kongreso mokslinėje programoje daugiausia dėmesio buvo skiriama kepenų navikų diagnostikai ir gydymui, moksliniams pasiekimams, vertinant žarnyno mikrofloros ir kepenų ligų ryšį. Buvo pristatyti sudėtingi klinikiniai atvejai pacientų, sergančių nealkoholine suriebėjusių kepenų liga (NSKL), kepenų ciroze, hepatitu, hepatoceliuline karcinoma bei autoimuninėmis kepenų ligomis bei vyko gyvos diskusijos. Taip pat buvo galima atnaujinti žinias įvairių kepenų ligų diagnostikos, prognozės ir gydymo klausimais, sužinoti naujienas iš tyrimų su žmogaus audiniais ir gyvūnų modeliais. Šioje apžvalgoje pateikiami įdomesnių, aktualių tyrimų duomenys.

 

Nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga

Daug dėmesio buvo skiriama nealkoholinės kepenų ligos patogenezei, diagnostikai ir gydymo taktikai. Sergamumas NSKL didėja visame pasaulyje. 2015 metais 15–40 proc. suaugusiųjų populiacijos sirgo NSKL [1]. Apie 10 proc. šių asmenų išsivysto nealkoholinis steatohepatitas, iš jų 25 proc. – kepenų cirozė, o 10–25 proc. – hepatoceliulinė karcinoma. Asmenims, kurie serga cukriniu diabetu ar liga yra blogai kontroliuojama, kuriems diagnozuojama miego apnėja, metabolinis sindromas, atliekant kepenų biopsiją nustatoma II laipsnio fibrozė bei toliau didėja svoris, kepenų pažeidimo progresavimo rizika yra didesnė, todėl šiuos pacientus reikėtų atidžiau stebėti bei intensyviau gydyti. Kadangi kepenų biopsija yra invazinė procedūra, ieškoma neinvazinių fibrozės vertinimo metodų.

Plačiau apie tai skaitykite žurnale „Gastroenterologija ir hepatologija“ 2016 Nr. 1

 

© 2006 Visos teisės saugomos.