Svarbu: viešojoje erdvėje sklindant prieštaringai informacijai, Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad gydytojai akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19 ir tokiu būdu apsaugoti save nuo sunkių ligos pasekmių.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio Žodis Gydytojui

2021-06-10

Brangūs Lietuvos gydytojai,

Jūsų profesija yra ypatinga. Ją pasirinkti gali tik žmonės, apdovanoti intuicija, aštriu protu ir turintieji tą vadinamąjį „čia ir dabar“ jausmą, nors jūsų profesija bene labiausiai susijusi su veiksmu ir lenktyniaujate su laiku. Ypač šiuo laikotarpiu.

Vis dėlto visą pasaulį prieš pusantrų metų sukrėtusi pandemija šiandien jau tapo mūsų neatsiejama kasdienybės dalimi. Nesakau, kad neliko nerimo ir nežinomybės. Ir toji kiekvieno jūsų kasdienybė nėra nei lengva, nei paprasta – toli gražu. Tačiau tai – naujoji realybė, kurioje gyvename ir, panašu, gyvensime dar ilgai.

Iš čia kyla, sakyčiau, bene svarbiausias šiandienos iššūkis – nesusitapatinti su esama situacija, nepasiduoti iliuzijai, kad pasaulį apėmusi pandemija yra alfa ir omega, bet įsivertinus išmoktas pamokas žvelgti į priekį. O kas toliau?

COVID-19 krizė labai aiškiai atskleidė sveikatos paslaugų prieinamumo netolygumus. Taip, Lietuvoje trūksta specialistų, nevienodas geografinis paslaugų prieinamumas, išryškėjo sveikatos sistemos struktūrinės problemos. Todėl bene svarbiausias siekis šiuo metu būtų sukurti atsparią grėsmėms ir ateities iššūkiams pasirengusią sveikatos priežiūros sistemą, užtikrinant jos tvarumą ir atsparumą sukrėtimams ir įgalinant lanksčiau reaguoti į besikeičiančius aplinkos veiksnius ir demografinius pokyčius.

Galiu pasidžiaugti, kas sveikatos apsaugos sistemos laukia tikrai reikšmingos reformos ir jūs būsite viso to ne tik dalis, bet ir aktyvūs dalyviai.

Esu įsitikinęs, kad galima įgalinti sveikatos sektorių keistis, ir keistis – iš esmės. Kiekvieno jūsų dėka. Juk jūs esate tie, kurie žino, kad nėra svarbesnio laiko už esamąjį. 

 

Pagarbiai 

Arūnas Dulkys,

Sveikatos apsaugos ministras

 

© 2006 Visos teisės saugomos.