Iš vaistinių preparatų registro išbraukti neatitinkantys europinių reikalavimų vaistai

Iš Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registro išbraukti vaistiniai preparatai, kurių registravimo dokumentai nebuvo sutvarkyti pagal Europos Sąjungos reikalavimus. Išbrauktieji iš registro vaistiniai preparatai iš rinkos turės būti atšaukti per pirmuosius tris šių metų mėnesius.


Lietuva derybų dėl stojimo į Europos Sąjungą metu išsiderėjo pereinamąjį laikotarpį registruotų vaistinių preparatų, kurie buvo įrašyti į pereinamojo laikotarpio sąrašą, dokumentacijai sutvarkyti iki 2007 m. sausio 1 d. Per šį laikotarpį valstybė įsipareigojo pasiekti, kad jos rinkoje esantys vaistiniai preparatai atitiktų vienodus, visoms Europos Sąjungos šalims keliamus reikalavimus. Šių reikalavimų laikymasis garantuoja, kad vaistai yra geros kokybės, saugūs ir veiksmingi.


Iš vaistinių preparatų registro išbrauktas 251 vaistinis preparatas, o 80 vaistinių preparatų registracija sustabdyta, kol rinkodaros teisės turėtojai pateiks visus reikiamus dokumentus, įrodančius, kad vaistų kokybė, saugumas bei veiksmingumas atitinka Europos Sąjungos reikalavimus, ir šie dokumentai tarnybos ekspertų bus peržiūrėti ir įvertinti.


Tarnyba, siekdama, kad nenukentėtų vartotojų interesai, o asmens sveikatos priežiūros įstaigos būtų informuotos, kur rasti vaistų, kurių tiekimas gali sutrikti, nuo 2007 m. sausio 3 d. savo interneto svetainėje www.vvkt.lt skelbs ir reguliariai atnaujins tokių vaistų sąrašą. Šis projektas bus įgyvendinamas glaudžiai bendradarbiaujant ir apsikeičiant informacija su didmeninio vaistų platinimo įmonėmis.


Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, norėdamos įsigyti iš vaistinių preparatų registro išbrauktų vaistinių preparatų, neturinčių analogų rinkoje, turi galimybę taikyti vardinių preparatų išrašymo tvarką.Jolanta Normantienė
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos
Komunikacijos ir ryšių su visuomene skyrius