„ASTRAZENECA“ PRISTATO NAUJĄ ASTMOS GYDYMO BŪDĄ
Pasaulinė farmacijos bendrovė “AstraZeneca” paskelbė, kad iki šios dienos, jau daugiau kaip 30 – tyje pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuvoje, užregistruotas naujas astmos gydymo būdas : nuo šiol, vaistą “Symbicort®” galima vartoti nuolatiniam palaikomajam astmos gydymui ir simptomams malšinti (Ši nauja taktika pavadinta “Symbicort SMART®” – angl. Symbicort Maintenance And Reliever Therapy). Šis naujas astmos gydymo būdas šiuo metu pristatomas visame pasaulyje.


Naujasis gydymo būdas padeda veiksmingiau ir patogiau nei iki šiol kontroliuoti astmą ir išvengti jos paūmėjimų naudojant tik vieną inhaliatorių.


„Symbicort SMART® “ yra naujas astmos gydymometodas, kuriuo su kiekviena inhaliacija, net ir tada, kai inhaliatorius yra vartojamas kaip simptomus slopinantis vaistas, yra gydomas ligą lemiantis kvėpavimo takų uždegimas, esantis vienas iš pagrindinių astmą sąlygojančių veiksnių. Atskirai vartojamas trumpo veikimo bronchus plečiantis medikamentas tampa nereikalingas, vartojant “Symbicort®”. Šis paprastesnis gydymas turi galimybę padėti pacientams veiksmingiau kontroliuoti astmą, nes pagerina kasdienę astmos kontrolęir sumažinti astmos paūmėjimųskaičių bei jų išsivystymo riziką.


Šis pažangus astmos gydymas yra didžiulis žingsnis ir astma sergantiems pacientams, ir gydytojams, – komentuojaprofesorius Martyn Partridge iš Londono Nacionalinio širdies ir plaučių instituto. – „Symbicort SMART®“ reiškia, kad gydytojai gali būti tikri, jog pacientai kiekvienos inhaliacijos metu gauna priešuždegiminįgydymą, taigi jų astma yra veiksmingai gydoma.“


Tarptautiniai ekspertai “Symbicort SMART®” įtraukė į naująją Globalios Astmos Iniciatyvos (GINA) redakciją, kuri buvo patvirtinta 2006m. lapkričio mėn., ir rekomendavo kaip vieną pasirinktinų galimybių astmai gydyti. Kaip nurodoma GINA, Symbicortšiuo metu yra vienintelis sudėtinis vaistas, kuris, naudojant vieną inhaliatorių, gali būti vartojamas ir nuolatiniam astmos gydymui, ir simptomų slopinimui.


Ankstesnės GINA rekomendacijos galbūt sudarė įspūdį, kad lengvos formos astma gali būti prilyginta lengviems simptomams, o sunkios formos astma – sunkiems simptomams, tačiau mes žinome, kad taip nėra, – komentuoja dr. Paul O’Byrne, GINA Vykdomojo komiteto pirmininkas iš Kanados Ontario McMaster universiteto. “– Astma yra kintanti liga ir GINA komitetas mano, kad gydymo metodas, grindžiamas veiksminga simptomų ir paūmėjimų kontrole, geriau atspindėtų natūralią ligos eigą. Vartojant šį naują metodą sudaromos sąlygos greitai sustiprinti gydymą atsiradus pirmiems simptomams ir vėl gydymą susilpninti, kai kontrolė yra pasiekiama, tokiu būdu leidžiant greitai priderinti dozę prie paciento astmos kontrolės būklės.”


Europos Sąjungoje Symbicort SMART®“ yrapatvirtintas naudoti suaugusiems, kuriems yra reikalingas gydymas inhaliuojamųjų gliukokortikosteroidų irilgai veikiančių, bronchus plečiančių medikamentųderiniu. Tikimasi, kad visoje ES šis metodas bus pradėtas taikyti artimiausiais mėnesiais.