Sprendimai dėl vaistų kompensavimo bus priimami pagal aiškius kriterijus

Ligų ir vaistų joms gydyti sąrašų tikslinimo komisija per metus įvertina apie 40 paraiškų. Komisiją sudaro Sveikatos apsaugos ministerijos, Farmacijos departamento, Valstybinės ligonių kasos, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos atstovai. Jos sprendimais vadovaujasi Privalomojo sveikatos draudimo taryba ir sveikatos apsaugos ministras, tvirtindami vaisto ar medicinos priemonės įtraukimą į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti (A), Kompensuojamųjų vaistų (B) ar Medicininės paskirties priemonių (C) sąrašus.

Siūlymus kompensuoti tam tikrus vaistus komisijai gali teikti sveikatos priežiūros įstaigos, vaistų gamintojai, vaistų didmeninės prekybos įmonės, medicininės paskirties priemonių prekybos įmonės, gydytojų specialybinės draugijos.


Vadovaujantis naująja tvarka pareiškėjų siūlymai bus vertinami pagal jų pateikimo eilę. Numatyta, kad vaistų terapinė ir farmakoekonominė vertė bus vertinama balais. Bus atsižvelgiama į tai, kaip pradėjus kompensuoti tam tikrą vaistą kistų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto išlaidos. Nustačius, kad lėšų nepakaktų, toks medikamentas bus įtraukiamas į Rezervinį vaistų sąrašą, o atsiradus galimybei – į A, B arba C sąrašą ir pradėtas kompensuoti.


Naujai numatyti vertinimo kriterijai ligoms, įrašomoms į A sąrašą, ir kriterijai, pagal kuriuos bus vertinamos medicinos pagalbos priemonės. Taip pat patobulinta iki šiol iš esmės nevykdyta vaistų kompensavimo peržiūrėjimo ir atnaujimo tvarka bei numatyta vaisto kompensavimo atnaujinimo procedūra.


Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti, kompensuojamųjų vaistų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašų keitimo tvarka pakoreguota atsižvelgus į Valstybės kontrolės audito rekomendacijas.


SAM Ryšių su visuomene skyrius