Kreipimasis į savivaldybių, vaistinių tinklų, asociacijų ir pavienių vaistinių vadovus

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, kai kuriuose apskričių centruose, miestuose ir savivaldybėse šiuo metu yra tik po vieną vaistinę, aprūpinančią pacientus narkotiniais vaistiniais preparatais, tokių vaistinių trūksta kai kuriuose didesniuose miestuose bei rajonuose, taip pat atokesniuose miestuose ir miesteliuose. Šių metų pradžioje net dešimt vaistinių atsisakė licencijos prekiauti narkotiniais vaistais (prekiauja tik psichotropiniais vaistais).
Be narkotiniais vaistais prekiaujančių vaistinių liko Akmenės, Ignalinos, Kaišiadorių, Pasvalio, Šakių, Trakų rajonų savivaldybės, Birštono, Kazlų Rūdos ir Rietavo savivaldybės. Itin prasta padėtis susiklostė tose savivaldybėse, kuriose visos vaistinės buvo perduotos į privačias rankas.
Mažėjant vaistinių, turinčių licenciją farmacinei veiklai su narkotiniais vaistiniais preparatais, ir esant netolygiam jų pasiskirstymui, sutrinka gyventojų aprūpinimas narkotiniais analgetikais – pagrindiniais vaistiniais preparatais, gydytojų skiriamais stipriam ir vidutinio stiprumo onkologiniam, reumatiniam ir kt. skausmui malšinti. Gyventojai skundžiasi, kad sunku įsigyti reikiamus vaistus, tenka vykti į gretimus rajonus, ilgai stovėti eilėse. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba norėtų atkreipti savivaldybių, vaistinių tinklų, asociacijų ir pavienių vaistinių vadovų dėmesį į susiklosčiusią nepalankią vartotojams situaciją ir kviečia geranoriškai apsvarstyti visas galimas priemones, kurios pagerintų sąlygas skausmus kenčiantiems pacientams įsigyti jiems būtinų narkotinių vaistų savo rajono vaistinėse. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos informacija