Kauno medicinos universiteto klinikose atnaujintas vaikų neurologijos skyrius

KMUK Vaikų neurologijos skyrius yra vienas iš svarbiausių Lietuvoje. Skyriuje tiriami ir gydomi ligoniai iš visos Lietuvos, nuo 1 mėnesio iki 18 metų, sergantys įvairiomis nervų sistemos ligomis: daugiausia – epilepsija (apie 70 proc.), cerebriniu paralyžiumi, neurodegeneracinėmis ligomis, neuroinfekcijomis, sutrikusios raidos vaikai ir sergantys kitomis ligomis.
Vaikų neurologijos skyriuje ne tik gydomi ligoniai, bet ir mokomi studentai, rengiami būsimieji vaikų neurologai, vyksta tobulinimosi kursai vaikų neurologams, pediatrams ir kitų specialybių gydytojams.


Skyrius šviesus, jaukus, paauglių poskyryje naujai įrengtas kampelis paaugliams, kur jie galėtų pabendrauti, konfidencialių pokalbių kabinetas, atskira patalpa logopedui, konsultantams. Padidinti sanitariniai mazgai, papildomas įrengtas – neįgaliems vaikams. Suremontuotos patalpos, padaryti įvadai kompiuteriams, netrukus bus įrengta interneto prieiga, kurios labai laukia gydytojai.


Aukščiausio lygio paslaugas jau atitinka ir sutvarkyta buitis. Remontą, baldų įsigijimą finansavo KMUK. Įsigytos naujos lovytės, dovanota patalynė, drabužėliai vaikučiams ir kt. Turintys raidos sutrikimų, sergantys cerebraliniu paralyžiumi pacientai laukia burbulų vonios, kurią kineziterapijos procedūroms pažadėjo dovanoti A.Astrausko firma „Pirmas žingsnis“. Skyriaus kolektyvas nuoširdžiai dėkoja KMUK administracijai, rėmėjams ir visiems dirbusiems remontuojant Vaikų neurologijos skyrių.


Eglė Žemaitienė
KMUK atstovė spaudai