Citalopramas efektyviai mažina karščio antplūdžius po menopauzės

Pomenopauzės tarpsnio moterims, nenorinčioms vartoti pakeičiamųjų hormonų, citalopramas yra veiksminga klimakterinius simptomus mažinanti alternatyva. Tokie rezultatai gauti palyginus citalopramo ir pakaitinės hormonų terapijos (PHT) efektyvumą mažinant klimakterinius simptomus.


Žinoma, kad efektyviausiai vazomotorinius simptomus mažina PHT. Tačiau, baimindamosi krūties vėžio ir trombinės embolijos, moterys dažnai nenori vartoti estrogenų/progestinų preparatų.


Klimakteriniai simptomai, ypač karščio antplūdžiai, vystosi dėl estrogenų trūkumo bei vazoaktyviųjų ir endokrininių veiksnių poveikio. Selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI) karščio antplūdžius sumažina 5060 proc., o selektyviausias iš klinikinėje praktikoje skiriamų SSRI yra citalopramas.


Šiame tyrime 100 moterų po menopauzės skirtas citalopramas, placebas, citalopramas ir kartu pakeičiamieji hormonai ar placebas ir pakeičiamieji hormonai. Visose grupėse karščio antplūdžių dažnis reikšmingai sumažėjo (p<0,05), labiausiai moterims, vartojusioms pakeičiamuosius hormonus ir citalopramą (50 proc.) bei tik citalopramą (37 proc.).


Menopause. 2007;14:223229