Tarptautiniu lygmeniu patvirtinti dar trys vaistai: Yaz, Soliris ir Glucomed/Flexove

Olandijos vaistų kontrolės instancijos patvirtino 24 valandas per parą aktyvų hormoninį preparatą moterims, pirmenybę teikiančioms geriamiems kontraceptikams ir norinčioms atsikratyti spuogų. Europos Komisija patvirtino ekulizumabą – švirkščiamą vaistą naktinei paroksizminei hemoglobinurijai gydyti, o agentūros Prancūzijoje ir Anglijoje kartu leido rinkoje platinti osteoartritui gydyti skirtą glukozamino HCl produktą.


Naujojo kontraceptiko Yaz (Drospirenonas/Etinilo estradiolis) sudėtyje esantis progestinas drospirenonas pasižymi antiandrogeninėmis savybėmis, todėl tinka odos išvalymui nuo spuogų. Tačiau dėl jo antimineralkortikoidinio aktyvumo nerekomenduojama Yaz vartoti sergant inkstų ar antinksčių nepakankamumu bei kepenų disfunkcija. Šias ir kitas kontraindikacijas bei indikacijas anksčiau jau patvirtino JAV Maisto ir vaistų administracija.


Birželio 22 d. Europos Sąjungoje leista platinti ekulizumabą (Soliris, „Alexion Pharmaceuticals, Inc“), mažinantį hemolizę naktine paroksizmine hemoglobinurija sergantiems pacientams. Dėl šios indikacijos ekulizumabas patvirtintas ir kaip vaistas retoms ligoms gydyti (angl. „orphan drug“). 2006 metų kovo 16 d. medikamentą įregistravo JAV Maisto ir vaistų administracija.


Fluvoksamino produktas (Glucomed) birželio 4 ir 18 d. patvirtintas Prancūzijoje ir Anglijoje kaip vaistas nuo osteoartrito. Sudėtyje turintis 625 mg gliukozamino, išskirto iš krevečių kiautų chitino, šis unikalus preparatas registruotas daugelyje Europos šalių, tačiau vis dar nepatvirtintas JAV.


www.medscape.com, July, 2007