Lietuvos laisvosios rinkos institutas teigia, kad vien kalbos apie papildomo sveikatos draudimo reikalingumą bei įvairių modelių, vadinamų draudimu, siūlymas, sistemos nepagydys. Lietuvai šiandien svarbu yra konkurencinga, legaliais mokėjimais ar paciento priemokomis paremta sveikatos apsaugos sistema, kurioje atsirastų bei plėtotųsi individualusis sveikatos draudimas.
Sveikos sveikatos apsaugos sistemos sukūrimas.
LLRI prezidentas Remigijus Simašius: „Reikia sutvarkyti mokėjimus sveikatos sistemoje, legalizuoti paciento priemokas, aiškiai pasakyti, kokias ir kiek sveikatos paslaugų gali gauti pacientas, apsidraudęs privalomuoju sveikatos draudimu. Privalomasis sveikatos draudimas nedraudžia ir negali apdrausti nuo visų sveikatos sutrikimų rizikų. Vyriausybė turi priimti sprendimus dėl šių rizikų mažinimo, išlaidų kompensavimo atskiroms visuomenės grupėms (socialiai remtiniems, mažamečiams vaikams ir kt.), tačiau prisidengdama kalbomis apie draudimą, neturi vilkinti bendros sveikatos sistemos pertvarkos“.
Apie šėšėlinius mokėjimus.
LLRI prezidentas Remigijus Simašius: „Šešėliniai mokėjimai anaiptol nėra toleruotini, nors mokančiam ir paslaugą greičiau ar kokybiškiau gaunančiam pacientui, tą akimirką jie, galbūt, yra parankūs. Neoficialaus primokėjimo praktika, egzistuojanti valstybiniame sektoriuje, iškraipo konkurenciją, apsunkina privačių sveikatos paslaugų teikėjų galimybę konkuruoti su valstybiniu sektoriumi. Neoficialūs mokėjimai – tai taip pat valstybės negauti mokesčiai, blogesnės paslaugos kitiems (nemokantiems) pacientams, paciento prarasta galimybė legaliai reikalauti bei teisiniu būdu spręsti kylančius ginčus“.
Už suteiktą informacija dėkojame Laurai Dabulytei, LLRI komunikacijos vadovei