Šiam įvykiui skirtas interneto svetainės puslapis: http://www.who.int/who60/en/index.html
Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) šiuo metu priklauso 193 valstybės, tarp jų visos 186 Jungtinių Tautų (JT) narės. Lietuva tikroji šios organizacijos narė yra nuo 1991 m. lapkričio 25 d. ir kartu su 52 valstybėmis (iš viso 53 šalys), JT nare, priklauso Europos regioniniam biurui.
Su Pasaulio sveikatos organizacija Lietuva įgyvendina daugiau nei 30 projektų, iš kurių reikšmingiausi yra šie: ,,Sveikos mokyklos”, ,,Sveiki miestai”, ,,Sveikos ligoninės”, ,,Nacionalinis aplinkos sveikatos veiksmų planas” (NEHAP), Integruota lėtinių neinfekcinių ligų profilaktika (CINDI), Vidurio Europos valstybių sveikatos apsaugos sistemų reforma, Tuberkuliozės problemų sprendimas Baltijos valstybėse, Narkotikų prevencija jaunimo tarpe, Savižudybių ir depresijos mažinimo, Informacijos sistemos gerinimo, ŽIV/AIDS profilaktikos, Infekcinių ligų stebėjimo, Rūkymo ir alkoholio kontrolės bei kitos.
Lietuvoje yra du oficialiai pripažinti ir patvirtinti su PSO bendradarbiaujantys centrai: Kauno medicinos universitetas ir Lietuvos sveikatos informacijos centras.
Naujas Lietuvos ir PSO bendradarbiavimo reiškinys yra aktyvėjantis mūsų šalies ekspertų dalyvavimas PSO misijose NVS šalyse.
Lietuva su PSO yra pasirašiusi pagrindinę sutartį (basic agreement) ir kas dveji metai pasirašo atnaujintą bendradarbiavimo sutartį.
Bendradarbiavimas su PSO koordinuojamas per Sveikatos apsaugos ministerijos Užsienio reikalų skyrių, JT vystymo programą ir Užsienio reikalų ministerijos Tarptautinių organizacijų skyrių.
Sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono komiteto sesijos metu su regiono direktoriumi Marc Danzon pasirašė dvimetę bendradarbiavimo sutartį tarp Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos ir PSO Europos regiono biuro.
Sutartis numato bendradarbiavimo prioritetus ir tikslus, kurių bus siekiama bendromis LR Vyriausybės ir PSO pastangomis. Sutarties įgyvendinimui numatoma skirti apie 450 tūkst. JAV dolerių, kurie bus panaudoti sveikatos sistemos reguliavimo ir pasiruošimo užkrečiamųjų ligų prevencijos, pagrindinių neužkrečiamųjų ligų, smurto ir sužeidimų stebėsenos stiprinimui, aplinkos grėsmės sveikatai mažinimui bei ŽIV/AIDS ir susirgimų tuberkulioze kontrolei ir prevencijai.
Lietuvos sveikatos priežiūros ir visuomenės sveikatos sektorius PSO vertinamas palankiai. Manoma, kad per trumpą laiką, gavus papildomų investicijų, jis atitiks ES standartus.
Plačiau apie PSO galima sužinoti:
www.euro.who.int
www.who.int