Širdies diena LR Seime

Balandžio 24 d. Seimo narys Arimantas Dumčius ir Kauno medicinos universiteto (KMU) kardiologai LR Seime surengė akcija „Širdies diena Seime“. Jos tikslas buvo įvertinti Seimo narių ir darbuotojų širdies ir kraujagyslių lygų rizikos veiksnius, atkreipti visuomenės dėmesį į širdies ligų išaiškinimo, gydymo ir profilaktikos svarbą.


Buvo atliekami cholesterolio koncentracijos kraujyje tyrimai, matuotas arterinis kraujospūdis, liemens apimtis, specialia nauja metodika – raumenų ir riebalų kiekis organizme, pagal indikacijas buvo atliekama echokardioskopija. KMUK kardiologai aiškino tiriamiesiems nemedikamentinės rizikos veiksnių korekcijos svarbą, konsultavo apie medikamentinio gydymo galimybes ir ragino keisti nesveikos gyvensenos įpročius. Buvo dalinami informaciniai lankstinukai apie arterinį kraujospūdžio padidėjimo reikšmę, aterosklerozę, galimybę išvengti infarkto, sumažėjusio fizinio aktyvumo ir rūkymo žalą. Buvo patikrinta apie 200 žmonių: Seimo nariai bei Seimo rūmų darbuotojai.


Po pietų Kovo 11–osios salėje vyko konferencija „Naujos išeminės širdies ligos diagnostikos ir gydymo galimybės 2008 m.“. Kardiologus sveikino LR Semo pirmininkas Č. Juršėnas ir Sveikatos apsaugos ministras R. Turčinskas. Konferencijoje buvo perskaityti pranešimai: Kodėl Lietuvoje nemažėja mirtingumas dėl išeminės širdies ligos? Prof. R. Žaliūnas; Išeminės širdies ligos genetiniai pagrindai. Prof. V. Lesauskaitė; Išeminės širdies ligos diagnostika daugiasluoksnės kompiuterinės tomografijos metodu. Dr. G. Pundziutė; Naujas požiūris į vainikinių arterijų ligos ir išeminės širdies ligos sąlygotą struktūros ir funkcijos sutrikimų progresavimą. Doc. A. Kavoliūnienė; Beta adrenoreceptorių blokatorių ir kalcio kanalų blokatorių nauda gydant pacientus, sergančius arterine hipertenzija. Dr. R. Unikas; Išeminės širdies ligos rizikos veiksnių korekcijos svarba, mažinant širdies ir kraujagyslių ligų įvykių dažnį. Doc. Ž. Petrulionienė; Širdies susitraukimo dažnio vaidmuo išeminės širdies ligos potofiziologijoje. Prof. R. Schulz (Vokietija); Optimalus medikamentinis gydymas ar perkutalinė širdies vainikinių arterijų angioplastika, sergant stabiliąja krūtinės angina? Pro ir contra. Doc. B. Petrauskienė, doc. A. Kibarskis; Restenozės po perkutaninės širdies vainikinių arterijų angioplastikos prevencijos farmakologiniai aspektai. Dr R. Unikas; Aortos vainikinių jungčių susiformavimo operacijų vieta išeminės širdies ligos gydyme. A.Valeika.


Konferenciją vainikavo idomi trumpa diskusija.

www.kmuk.lt


Svetlana Adler
KMU Kardiologijos klinikų administratorė