Įtariama, kad vaikai, kurių motinos nėštumo metu sirgo infekcinėmis ligomis, kaip antai diarėja bei makšties grybeline infekcija, turi didesnę tikimybę susirgti epilepsija.
Danijos mokslininkai praneša, jog anksčiau buvo nustatytas ryšys tarp infekcijų nėštumo metu bei padidėjusios cerebrinio paralyžiaus, protinio atsilikimo ir šizofrenijos rizikos. Iki šiol nebuvo tiksliai nustatyta motinos infekcijų įtaka epilepsijos tikimybei. Vaikų, sergančių epilepsija, gimstamumo sezoniškumas leido manyti, kad infekcijos ir kiti aplinkos veiksniai gali paskatinti ligą.
Išanalizavę kohortinio populiacijos tyrimo, trukusio 8 metus, rezultatus, tyrėjai nustatė vaikų epilepsijos rizikos priklausomybę nuo specifinių infekcijų nėštumo metu. Didžiausia rizika sirgti epilepsija buvo tiems vaikams, kurių motinos sirgo cistitu, pielonefritu ir diarėja. Ilgesnis nei 1 savaitės kosulys didina riziką tik pirmaisiais gyvenimo metais, o grybelinė makšties infekcija – tik neišnešiotiems vaikams. Manoma, kad įtakos turi ne tik pati infekcija, bet ir jos padariniai, kaip antai mitybos pokyčiai ir dehidratacija.