Rituxan susijęs su mirtinu PDL atveju

JAV Maisto ir vaistų valdyba (FDA) paskelbė, jog rituksimabo intraveninių infuzijų (Rituxan, Genentech Inc. kartu su Biogen Idec Inc.) informacinio lapelio turinys buvo papildytas duomenimis apie mirtiną progresuojančios daugiažidininės leukoencefalopatijos (PDL) atvejį sergant reumatoidiniu artritu (RA).


PDL buvo diagnozuota pacientui praėjus 18 mėn. po paskutiniosios rituksimabo dozės. Pacientas dalyvavo ilgalaikiame išplėstiniame klinikiniame vaisto saugumo tyrime, praneša MedWatch, FDA saugumo ir nepageidaujamų poveikių informacijos tarnyba. Anksčiau apie Džono Kaninghemo (DK) viruso reaktyvaciją, sukeliančią PDL, buvo pranešama tik vartojant rituksimabą nuo piktybinių kraujo ligų bei indikacijose neminimų autoimuninių ligų.


Šiuo atveju pranešama apie kelis PDL skatinančius veiksnius: burnos ir ryklės vėžys, kuris buvo gydomas chemoterapija 9 mėn. prieš susergant PDL, Sjogreno sindromas ir nenustatomas komplemento C4 kiekis bei ilgalaikė imunosupresinė terapija, kuri buvo taikyta vartojant rituksimabą ir po to. Gydytojai, skiriantys pacientams rituksimabą, turėtų būtinai atlikti MR ir likvoro tyrimą, atsiradus bet kokiems neurologiniams simptomams.


www.medscape.com 11 September 2008