Skrandžio arterijos embolizacija stabdo svorio didėjimą gyvūnams

Bandymais su kiaulėmis nustatyta, kad kateterinė cheminė skrandžio arterijos embolizacija slopina grelino, apetitą sukeliančio hormono, sekreciją ir tokiu būdu saugo nuo svorio didėjimo. Mokslininkai tikisi, kad šis gydymo metodas gali tapti mažiausiai invazine bariatrinės chirurgijos alternatyva.


Skrandžio arterijos cheminės embolizacijos (GACE) procedūra nereikalinga ypatingos chirurginės intervencijos ir, atlikta kiaulėms, sukelia tokį pat efektą, kaip ir bariatrinė chirurgiją, sumažindama grelino kiekį ir slopindama apetitą. Tyrimo metu penkios kiaulės buvo gydytos arterijas užkemšančia medžiaga natrio moruatu ir penkios – fiziologiniu tirpalu. Preparatai buvo suleidžiami į skrandžio arterijas per kateterį stebint Rentgeno aparatu. Pirmoje grupėje grelino kiekis 1, 2, 3 ir 4 savaites buvo ženkliai sumažėjęs, lyginant su pradiniu, kitoje grupėje jis, atvirkščiai, labai padidėjo. Kontrolinės grupės kiaulių svoris didėjo viso bandymo metu, aktyvaus gydymo grupėje – stabilizavosi.


Tikimasi, jog, patobulinus metodiką, bus galima suleisti įvairias medžiagas tiesiai į skrandžio dugną ir tokiu būdu veiksmingai slopinti grelino sekreciją.


www.reuters.com/health