Maitinimas krūtimi lemia geresnę vaiko emocinę ir protinę raidą, nustatė mokslininkai iš Bostono. Be to krūtimi maitintų vaikų tėvai/globėjai rėčiau jaudinasi dėl vaiko mokymosi gabumų, o patiems vaikams rečiau prireikia specialaus elgesio ar psichikos sutrikimų gydymo.
Tyrimo autoriai išanalizavo 1—5 m. amžiaus vaikų tėvų/globėjų apklausų rezultatus. Buvo paklausta apie tėvų/globėjų susirūpinimą dėl vaiko gabumų, vaiko pasisekimus ruošiantis mokyklai ir mokykloje bei jo elgesį apskritai. Taip pat buvo užduotas klausimas, ar vaikui kada nors buvo diagnozuotas koks nors elgesio sutrikimas ir ar teko kreiptis į psichikos sveikatos specialistus. Be to buvo surinkti duomenys apie vaiko amžių, rasę, lytį, tėvų išsilavinimo lygį, motinos psichikos sveikatą bei šeimos socialinę padėtį.
Buvo nustatyta, kad krūtimi maitintų vaikų elgesys bei gabumai sukelia mažiau rūpesčių jų tėvams/globėjams, tokiems vaikams elgesio ir psichikos sutrikimai nustatomi rečiau. Šio ryšio biologinis mechanizmas yra neaiškus. Tyrimo autoriai spėja, kad žmogaus pieno baltymai teigiamai įtakoja vaiko fiziologinę raidą.
www.medscape.com