Preliminariais duomenimis subtaliaminio branduolio stimuliacija gali padėti kovojant su ūminiu refrakteriniu obsesiniu—kompulsiniu sindromu (OKS), tačiau procedūra yra susijusi su didele sunkių nepageidaujamų poveikių rizika.
10 mėn. trukusiame tyrime dalyvavo 16 pilnamečių pacientų, sergančių pirminiu refrakteriniu OKS daugiau kaip 5 m. Jie atsitiktinės atrankos būdu buvo suskirstyti į dvi lygias grupes. Pirmos grupės pacientams buvo iš pradžių taikytas aktyvios stimuliacijos kursas, o paskui gydymas placebu, antros grupės pacientai buvo gydyti atvirkštine tvarka. Visiems buvo nustatytas reikšmingas simptomų sumažėjimas ir bendros būklės pagerėjimas po aktyvios stimuliacijos kurso. Tačiau mažas tiriamųjų skaičius neleido įvertinti nepageidaujamų poveikių rizikos. Todėl būtina atlikti ilgesnius ir didesnės apimties šio gydymo būdo bandymus.
Įrodyta, kad 25—40 proc. sergančiųjų OKS standartinis gydymas selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ir pažintine elgesio terapija yra neveiksmingas. OKS yra viena iš sunkiausių lėtinių psichikos ligų, smarkiai paveikianti ligonio santykius su aplinkiniais bei gebėjimus dirbti.