Susitikime – pasiruošimo svarbaus projekto įgyvendinimui klausimai

Šveicarijos parama svariai prisidės prie sveikatos paslaugų kokybės nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams gerinimo Lietuvoje. Tai šiandien vykusiame susitikime su Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos vadovais ir specialistais pabrėžė Šveicarijos paramos biuro Baltijos valstybėms vadovė Kristina Gryder (Kristina Greeder).  Lietuva ir Šveicarija  jau yra pasirašiusios sutartį dėl „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimo Lietuvoje“ programos  įgyvendinimo.  


Pagal šią sutartį Šveicarija gimdymo ir naujagimių skyrių modernizavimui, infrastruktūros gerinimui, medicinos personalo mokymui numato skirti beveik 52 mln. Šveicarijos frankų. 15 proc. projekto vertės finansuos Lietuva. Rengiantis šios programos įgyvendinimui, su Lietuvos gydymo įstaigomis, jų poreikiais susipažino Šveicarijos delegacija. Ją sudaro Šveicarijos Užsienio reikalų, Ekonomikos ministerijų ekspertai. Svečiai lankėsi Trakuose, Panevėžyje, Šiauliuose, kur susipažino su įvairių lygių ligoninėmis, pabuvojo Vilniaus gydymo įstaigose. Svečiai pasidžiaugė, kad prieš 15 metų Šveicarijos dovanota aparatūra dar tebedirba Lietuvos ligonėse. Pasak jų, šis faktas bei sėkmingai įgyvendinti kai kurių gydymo įstaigų modernizavimo projektai, neabejotinai liudija, kad ir Šveicarijos parama bus panaudota efektyviai.  

Susitikime su Šveicarijos delegacija Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai aptarė įvairias „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimo įgyvendinimo Lietuvoje“ programos detales. Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė padėkojo Šveicarijos delegacijai už nuoširdžią pagalbą Lietuvos sveikatos sistemai, didelį rūpestį naujagimių ir gimdyvių sveikata.   


Guoda Šalčiūtė
Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
Tel.: 266 14 99
El. paštas:
[email protected] , www.sam.lt