Isozid tablečių siunta Lietuvą pasieks rugpjūčio 10 d.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VVKT) UAB „Armila“ direktorius Remigijus Mielinis pranešė, jog tuberkuliozei gydyti skirtų vaistinio preparato Isozid tablečių nauja 1000 pakuočių siunta Lietuvą turi pasiekti ne vėliau kaip rugpjūčio 10 d.

Liepos mėnesį sutriko Lietuvoje registruoto vaistinio preparato Rifamazid kapsulių ir jau nuo 2003 m. neregistruotų Isozid teblečių tiekimas. Visų pirma vaistinėse ir sveikatos priežiūros įstaigose pasigesta Rifamazid kapsulių, nes vasaros pradžioje sutriko žaliavų tiekimas jas gaminančioje farmacinėje kompanijoje Tarchominskie Zaklady Farmaceutyczne Polfa. Todėl labai išaugo Isozid tablečių poreikis. Vien liepos mėnesį sveikatos priežiūros įstaigos ir vaistinės nupirko keturis kartus didesnį Isozid tablečių kiekį nei įprastai.


„Turime informacijos, kad Rifamazid tiekimas turėtų būti atnaujintas šių metų gruodžio mėnesį. Rugpjūčio mėnesį atnaujinus vardinio vaistinio preparato Isozid tiekimą, turėtų būti kompensuotas tuberkuliozinių vaistų poreikis iki metų pabaigos – kol vėl bus pradėtas tiekti registruotas vaistinis preparatas Rifamazid“, – sakė VVKT viršininkas Gintautas Barcys.


Preparatų Rifamazid ir Isozid sudėtis nėra vienoda. Vaistiniame preparate Rifamazid yra dvi veikliosios medžiagos – rifampicinas ir isoniazidas, o vaistiniame preparate Isozid tik isoniazidas. Tačiau Lietuvoje yra registruotų preparatų, kurių veiklioji medžiaga yra rifampicinas: Banemicin (rifampicinum) 150 ir 300 mg kapsulės. Pacientams, kuriems būtinas gydymas rifampicino ir isoniazido deriniu, iki numatomo vaistinio preparato Rifamazid tiekimo atnaujinimo galės būti gydomi derinant vaistinius preparatus Banemicin bei Isozid.


„Esame dėkingi žiniasklaidos atstovams, kurie praneša apie vieno ar kito vaistinio preparato dingimą iš vaistinių lentynų. Apgailestaujame, kad farmacinės kompanijos kol kas dar ne visada praneša apie vaistų tiekimo rinkai sutrikimus. O tai numatyta ir Farmacijos įstatyme. Šiuo metu Tarnyboje skubiai rengiama aktyvi vaistinių preparatų buvimo rinkoje stebėsenos sistema, kuri užtikrins tinkamą informacijos apie preparatų buvimą rinkoje valdymą bei būtinus Tarnybos kontrolės ir prevencijos veiksmus dar prieš nutrūkstant vaistinio preparato tiekimui“, – kalbėjo VVKT viršininkas Gintautas Barcys.


VVKT vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene
Ramunė Visockytė
[email protected]
www.vvkt.lt