Sergamumas A(H1N1)v gripu Lietuvoje išlieka vienas mažiausių Europoje

Liepos 28 d. patvirtinus dar tris naujus A(H1N1)v gripo atvejus Lietuvoje jų skaičius padidėjo iki 15, tačiau sergamumas išlieka vienas mažiausių Europoje.


Lietuvos AIDS centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos laboratorijoje liepos 28 d. patvirtinti dar trys naujojo gripo A(H1N1)v atvejai. Vienas susirgęs asmuo susijęs su kelione į užsienio šalį, o kitas – užsikrėtė Lietuvoje nuo sergančio asmens. Trečio asmens duomenys tikslinami. Viso Lietuvoje yra patvirtinta 15 atvejų, tačiau sergamumas šia liga išlieka vienas mažiausių Europoje. Mažiau už Lietuvą susirgimų, skaičiuojant sergamumo rodiklį, tenkantį 100 000 gyventojų, užfiksuota tik Lenkijoje ir Bulgarijoje. 2009 m. liepos 28 d. duomenimis, Estijoje užfiksuoti 36, Latvijoje – 16 atvejų. Viso Europoje užregistruota 21288 susirgimų A(H1N1)v gripu, iš jų 37 atvejai baigėsi mirtimi. Likusioje pasaulio dalyje sergančiųjų naujojo tipo gripu yra 147607 (1012 mirties atvejų).

Pasak Sveikatos pasaugos viceministro, Ekstremalių situacijų valdymo centro vadovo Artūro Skiko, šiuo metu stebima tendencija, kad patvirtintų atvejų daugėja tose šalyse, kur susirgimų buvo užfiksuota mažiausiai. „Artėjant sezoninio gripo laikui galima tikėtis, kad ir Lietuvoje bus išprovokuota daugiau A(H1N1)v gripo atvejų, – sako A. Skikas. – Todėl jau rugpjūtį Ekstremalių situacijų valdymo centras rinksis į posėdį ir svarstys pasirengimo sezoniniam gripui bei galimai prognozuojamam susirgimų A(H1N1)v gripu daugėjimui priemones".

Daugiau informacijos apie gripą – Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje www.sam.lt


Giedrė Maksimaitytė
Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel.: 266 14 15
Mob.: 8699 42285
El.paštas: [email protected] , www.sam.lt