Atliekant prostatos vėžio operaciją roboto pagalba išeitys geresnės

Naujo tyrimo duomenimis, laparoskopinė prostatektomija dalyvaujant robotui (LPDR) taip pat veiksmingai kovoja su navikiniu procesu kaip retropubinė radikali prostatektomija, tačiau jos funkcinė baigtis geresnė. Pranešama, kad vyrų, kuriems buvo atlikta LPDR, šlapimo laikymas ir lytinė funkcija po operacijos atsistato geriau.

Tyrimo metu buvo lyginami 103 vyrai, patyrę LPDR, ir 105, gydyti atliekant retropubinę radikalią prostatektomiją. Abi grupės buvo kliniškai ir patologiškai identiškos, išskyrus nedidelį amžiaus skirtumą (vidutiniškai 61 ir 65 m. atitinkamai).
Nors vidutinė operacijos trukmė LPDR grupėje buvo didesnė (185 ir 135 min.), kraujo netekimas LPDR metu buvo mažesnis (300 ir 500 ml), taip pat kaip ir kraujo perpylimų dažnis (1,9 proc. ir 14 proc.), lyginant su retropubine radikalia prostatektomija. Komplikacijų dažnis abiejose grupėse buvo vienodas — apie 10 proc. Be to po 12 mėn. po operacijos normaliai laikyti šlapimą galėjo 97 proc. LPDR pacientų ir 88 proc. patyrusiųjų retropubinę radikalią prostatektomiją. Šiai funkcijai atgauti prireikė vidutiniškai 25 ir 75 d. attinkamai. Pacientų, kuriems buvo atliekama abipusė nervus tausojanti procedūra, tarpe per 12 mėn. lytinę funkciją atgavo 81 proc. LPDR pacientų ir tik 48 proc. patyrusiųjų retropubinę radikalią prostatektomiją.


www.reuters.com/health Liepos 31 d., 2009 m.