Savivaldybių merams išsamiai pristatyti sveikatos sistemos pertvarkos planai

Susipažinti su sveikatos apsaugos sistemos pertvarkos, ligoninių tinklo restruktūrizavimo planu, pateikti klausimus bei pageidavimus šalies savivaldybių vadovai turėjo galimybę Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdyje. Sveikatos sistemos pertvarkos ir ligoninių tinklo restruktūrizavimo planus savivaldybių merams pristatė sveikatos apsaugos ministro patarėjas Martynas Marcinkevičius ir viceministrė Janina Kumpienė.


Susitikime pabrėžta, kad pertvarka siekiama šalies mastu užtikrinti geresnes paslaugas pacientams, o medikams – pagrįstą finansavimą. Šalies ligonines numatoma pertvarkyti suskirstant jas į tris lygmenis, vadinamuosius 3R: rajoninį, regioninį ir respublikinį. Pertvarkos esmė – optimaliai išdėstyti sudėtingesnes paslaugas teikiančių ligonių tinklą bei atlaisvinti jas nuo darbo, kurį gali atlikti kitos gydymo įstaigos.

Ligoninių tinklo pertvarkos plane numatyta, kad Lietuvoje turėtų veikti 11 respublikinio lygmens ligoninių. Daugiau kaip 20 ligoninių, atitinkančių objektyvius kriterijus, taps regioninėmis. Dalis rajoninių ligoninių bus stiprinamos iki regioninio lygmens, o likusiose paslaugos bus teikiamos kokybiškiau. Aukštos kvalifikacijos specialistų paslaugas kiekvienas pacientas galės gauti savo regione. O terapijos, pediatrijos, reanimacijos, dienos chirurgijos paslaugos bus prieinamos pacientams arčiau namų – rajoninėse ligoninėse. Jų bus apie 30. Susitikime rajonų merai pareiškė pageidavimą, kad pertvarkant ligonines būtų tariamasi su savivaldybėmis.


Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius, tel. 2 66 14 99 e.paštas:
samrsv@sam.