VUL Santariškių klinikos švenčia Akių ligų skyriaus 60-metį

1949 metais Akių ligų skyrius iš Tyzenhauzų ligoninės perkeltas į tuometinę Respublikinę Vilniaus klinikinės Raudonojo Kryžiaus ligoninę (dabar ji – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Centro filialas). 1983 m. kovo 5 d. Akių ligų skyrius perkeltas į VUL Santariškių klinikas.


Šiuo metu Akių ligų centras kartu su Ausų, nosies, gerklės ligų centru priklauso Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Ausų, nosies, gerklės ir akių ligų klinikai, kuriai vadovauja doc. Eugenijus Lesinskas, o Akių ligų centrui – doc. Rimvydas Ašoklis. Doc. Gražinos Juodkaitės iniciatyva nuo 1990 m. VUL Santariškių klinikų Akių ligų centre pradėtos iki tol čia niekada nedarytos operacijos, tokios kaip kataraktos operacija su dirbtinio lęšiuko implantacija (1991 m. R. Bagdonienė), ragenos transplantacija (1992 m. L. Butkienė), minimali tinklainės atšokos chirurgija (1993 m. R. Bagdonienė), sudėtingos priekinio akies segmento rekonstrukcinės operacijos (1996 m. L. Butkienė), amniono membranos transplantacijos operacijos (2001 m. R. Ašoklis), akies stiklakūnio chirurgija (2007 Aukštikalnis) ir kt. Nuo 1991 m. buvo patvirtinta oftalmologijos rezidentūra ir per 1991–2009 m. parengta apie 30 akių ligų gydytojų.


Klinikos darbuotojai tobulinasi Anglijoje, Austrijoje, Čekijoje, JAV, Graikijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Suomijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje. Akademinį darbą oftalmologijos srityje dirba doc. Rimvydas Ašoklis, lektorius dr. Darius Aukštikalnis, lektorius dr. Andrius Cimbalas, asistentės Aistė Damijonaitytė ir Kristina Malyško, doktorantas Saullius Galgauskas


Akių ligų centre dirba (nuo 2002 m.) 19 aukštos kvalifikacijos gydytojų oftalmologų, iš jų – 4 medicinos mokslų daktarai. Akių ligų centras sudarytas iš Akių ligų stacionarinio skyriaus (40 lovų) ir 6 konsultacinių akių ligų kabinetų. Akių ligų centre gausu naujos kartos oftalmologinės įrangos, kurios dėka visi pacientai ištiriami ir gydomi pritaikant moderniausias diagnostikos ir gydymo metodikas. 2009 m. stacionare gydyta apie 4000 ligonių, atlikta apie 3000 operacijų bei apie 800 viduakinių intervencijų amžinės makulos degeneracijos gydymui, poliklinikoje konsultuota apie 25 000 ligonių. Dažniausios – kataraktos su dirbtinio lęšiuko implantavimu ir glaukomos operacijos. Taip pat atliekamos ragenos persodinimo operacijos, kurių nuo 2002 m. atlikta 252.


Akių ligų centre teikiamos šios paslaugos:


– akių ligų diagnostika;
– terapinis ir chirurginis akių ligų gydymas;
– skubi kvalifikuota, specializuota pagalba akių traumų atvejais;
– kontaktinių lęšių parinkimas ir gamyba;
– akių protezavimas;
– akių audinių ir amniono membranos transplantacija;
– tinklainės ligų, glaukomos gydymas lazeriu;
– tinklainės plyšių ir atšokų operacijos;
– akies stiklakūnio chirurgija (vitrektomijos);
– ašarų takų operacijos;
– vokų auglių ir plastinės – rekonstrukcinės vokų operacijos;
– žvairumo ištaisymo operacijos;
– akių sužeidimų operacijos; 
– studentų, rezidentų, šeimos gydytojų, akių ligų gydytojų mokymas.


Kontaktams:
Gitana Letukienė
VUL Santariškių klinikų
Vyr. specialistė ryšiams su visuomene
Tel.: +370 5 2365097; +370 6 55 19339
El.p.:
[email protected]