SAM rengs onkologijos, kardiologijos ir kitų sparčiai plintančių ligų registrus

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas pavedė Higienos institutui prie Sveikatos apsaugos ministerijos iki š. m. gruodžio 31 d. pateikti siūlymus dėl onkologinėmis, kardiologinėmis ir kitomis paplitusiomis ligomis sergančių žmonių registrų įteisinimo ir įgyvendinimo.

Sausio 15 d. SAM turėtų gauti ir Higienos instituto parengtą tokių registrų sukūrimo ir įgyvendinimo darbų grafiką, kuriame būtų numatyti ir konkretūs veiklos etapai bei atsakingi vykdytojai.  Šis institutas šiuo metu jau užsiima mirties priežasčių registro tvarkymu.
„Sparčiai plintančių ligų tokių, kaip onkologinės ar kardiologinės ligos, registrai ne tik padės kaupti statistinę informaciją. Tai bus svarus pagrindas sergančiųjų skaičiaus kaitos stebėsenai, gydymo metodų veiksmingumo palyginimui. Manau, kad Lietuvoje tokie registrai jau seniai turėjo funkcionuoti, todėl imamės veiksmų, kad ši problema būtų sprendžiama nedelsiant“, – sako sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas. Higienos institutas nuo Naujųjų metų bus pertvarkytas į valstybės mokslo įstaigą, kurios pagrindinis tikslas ir bus rinkti įvairius su sveikatos apsauga susijusius duomenis bei juos analizuoti.Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
El.paštas:
[email protected] , www.sam.lt