Sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko pareiškimas

A. Čaplikas: „Dabar – svarbiausias pertvarkos sveikatos apsaugoje momentas“. Šiomis dienomis dedame kertinius akmenis sveikatos apsaugos sistemos pertvarkos pradžiai:

–  liko vos kelios savaitės, kol nustatysime konkrečias antkainių  vaistams ribas. Taigi, antkaklį vaistų kainoms jau turime, liko tik jį užsegti;
–  pajudėjo didelio pasipriešinimo sulaukusi ligoninių pertvarka. Negalime turėti dvigubai daugiau lovų ir penkiagubai daugiau medicininės aparatūros ligoninėse, nei turtingiausios pasaulio valstybės. Kad ir koks būtų pasipriešinimas, dėl mūsų vykdomų darbų tokios situacijos daugiau nebus.
–  išsiaiškinome esamą situaciją dėl e-sveikatos programos ir netrukus startuosime su konkrečiais darbais ją įgyvendinant;
–  atlikome visus darbus, kad artimiausiu metu įvestume griežtą pirkimų kontrolę. Pirmiausia, imamės kontroliuoti brangios aparatūros pirkimą, taip pat įvedame tvarką kompensuojamųjų vaistų pirkimo srityje. 


Korupcija nesustabdys pertvarkos. Bet kokie įtarimai neskaidria veikla slegia ir trukdo vykdyti pradėtus darbus, todėl šiandien pasirašiau įsakymą dėl viceministro Artūro Skiko atleidimo iš pareigų. Taip pat šiandien pavedžiau Sveikatos apsaugos ministerijos Teisės departamentui skubiai parengti nušalinimo nuo pareigų tvarką, kurios leistų nušalinti nuo pareigų bet kurį tarnautoją, kuriam teisėsaugos yra ar bus pareikšti įtarimai.


Šiuo metu yra likę padaryti tik kelis žingsnius iki to momento, kai pradėta sveikatos apsaugos sistemos pertvarka bus negrįžtamai įsibėgėjusi. Pertvarkos eigai niekas neturi trukdyti: nei įstaigų ar ligoninių vadovai, nei mano komandos nariai, nei aš pats. Šiuo požiūriu vadovaudamasis ir dirbsiu toliau, siekiant svarbiausio šiuo metu tikslo – užtikrinti progresyvių darbų tęstinumą.


Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
El.paštas:
[email protected] , www.sam.lt