Parmos konferencijoje – apie vaikų sveikatą besikeičiančioje aplinkoje

Sumažinti  aplinkos rizikos veiksnius įtakojančius  vaikų sveikatą, socialinius–ekonominius skirtumus, sąlygojančius gyvenamąją aplinką ir sveikatą paragino Italijos Parmos mieste vykusios Sveikatos ir Aplinkos ministrų konferencijos dalyviai. Taip pat Parmoje priimtoje deklaracijoje raginama mažinti  neinfekcinių ligų paplitimą, įgyvendinant efektyvią sveiką mitybą, gerinant gyvenamąją ir darbo aplinką, miestų planavimą, transportą. Konferencijos dalyviai taip pat pakvietė rūpintis kenksmingų  cheminių medžiagų, nanodalelių naudojimo  prevencija ypač vaikų ir nėščiųjų aplinkoje.



Apie 800 delegatų iš penkiasdešimt dviejų Europos valstybių tarp jų ir Lietuvos dalyvavo Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro surengtoje konferencijoje „Apsaugokime vaikų sveikatą besikeičiančioje aplinkoje“.


Pasak konferencijos delegato, Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktoriaus Audriaus Ščeponavičiaus, per diskusijas pažymėta, kad apie 25 proc.  sveikatos problemų yra susiję su aplinkos rizikos veiksniais. Konferencijoje didelis dėmesys skirtas sveikatos netolygumų klausimui. Manoma, kad skurdžiausiai gyvenantiems pasiekus turtingesniųjų pragyvenimo lygį, mirtingumo rodikliai sumažėtų iki keturiasdešimt procentų.


Konferencijoje iškeltus uždavinius tikimasi įgyvendinti iki 6 – osios Aplinkos ir Sveikatos ministrų konferencijos, kuri vyks 2016 metais. Šiam tikslui, pasitelkus jaunus žmones ir organizacijas, skatinant juos aktyviau dalyvauti tiek politikos formavimo tiek ir jos įgyvendinimo procese.

Jaunimo organizacijos, dalyvavusios konferencijoje, priėmė Parmos jaunimo deklaraciją dėl aplinkos ir sveikatos.


SAM Ryšių su visuomene skyrius,
el. paštas:
samrsv@sam.lt