Ankstesniuose „Farmacija ir laikas“ numeriuose esame rašę apie lygiagretų vaistų importą, t. y. apie galimybę įsigyti didžiųjų farmacijos bendrovių vaistų mažesnėmis kainomis. Lygiagreti prekyba – tai procesas, kai platinama tokia pati prekė kaip ir jau esanti rinkoje, tik ji importuojama ne per gamintojo platinimo tinklus. Šis reiškinys Europos Sąjungoje gyvuoja jau tris dešimtmečius. Dabar tokia galimybe gali naudotis ir visi Lietuvos vartotojai.
Lietuvoje ši veikla dar tik įgauna pagreitį. Lygiagrečiu importu, arba laisva vaistų prekyba užsiima didmeninės prekybos įmonė „LEX ANO“. Šios veiklos tikslas labai paprastas ir aiškus – rinkai pateikti pigesnį vaistą, perkant kitose ES šalyse narėse, ir apsaugoti rinką nuo nepagrįsto kainų augimo.
Lygiagretus vaistų importas yra visiškai saugi, patikima, licencijuota veikla, įteisinta Farmacijos įstatymo nuostatomis, atitinkančiomis Europos Sąjungos teisinius aktus. Saugumą užtikrina ir Geros platinimo praktikos, Geros gamybos praktikos ir farmakologinio budrumo reikalavimai. Svarbiausia, kad sveikatos apsaugos paslaugų vartotojai gali pasinaudoti lygiagrečia prekyba visiškai nerizikuodami savo sveikata.
Iš mūsų vaistininkų atsiliepimų galima daryti išvadą, jog jie gerai susipažinę su šios veiklos modeliu ir jo teikiama ekonominė nauda tiek valstybei, tiek žmogui – t. y. kiekvienam vaistinės lankytojui. Iš tiesų, kam už vaistus mokėti brangiau, jei sudaroma galimybė taupyti savo pinigus?.
„LEX ANO“ direktorius Evaldas Rimšelis patikino, jog įmonė toliau sėkmingai vykdo pradėtą veiklą. Ir toliau bus ieškoma galimybių pirkti tose šalyse, kuriose vaistai yra pigesni, ir juos atvežti į Lietuvą, bus plečiamas lygiagretaus importo produktų asortimentas.
Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2010 Nr. 4