Mokslo pasaulį sudrebino žinia, kad prieštaringai vertinamas JAV biologas Kreigas Venteris ir bendradarbiai sukūrė pirmą sintetinę bakterijos ląstelę. Jiems pavyko susintetinti 1,08 mln. bazių porų chromosomą, identišką Mycoplasma mycoides genomui.
Ši ląstelė vadinasi Mycoplasma mycoides JCVI-syn1,0. Įrodyta, kad genomus galima sukurti kompiuteriu, susintetinti chemiškai laboratorijoje bei perkelti į recipientinę ląstelę, kuri daugindamasi sukurs daug savarankiškų ląstelių, kontroliuojamų dirbtinio genomo. Pabrėžiama, kad ląstelės genomas buvo sukurtas de novo, nenaudojant natūralios DNR fragmentų. Ši ląstelė yra 15 m. darbo rezultatas. Mokslininkai įsitikinę, kad jų kūrinys ras daug pritaikymų, jo dėka bus galima sukurti tokius svarbius produktus, kaip antai biologinį kurą, vakcinas, vaistus, švarų vandenį bei maistą.
Venterio priešininkai teigia, kad nors tai ir yra ženklus mokslinis pasiekimas, ląstelė vis dėlto yra pusiau sintetinė, kadangi buvo naudojama kita ląstelė recipientas, tad gyvybė nebuvo nei sukurta, nei nukopijuota. O praktiškai naudojama medicinoje ji bus dar labai negreit. Be to, mokslininkas yra kaltinamas „Frankenšteino kūrimu“.