Britai dosniai dalijasi savo vaistais su artimaisiais

Per pastarąjį penkmetį Didžiojoje Britanijoje daugiau kaip 37 mln. nuskausminamųjų, antibiotikų ir kitų receptinių vaistų dozių suvartojo ne tie asmenys, kuriems šie vaistai buvo skirti. Naiviai tikėdami, jog daro paslaugą, žmonės dalijosi ir vaistais širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti, tarp jų statinais, taip pat antidepresantais ir geriamaisiais kontraceptikais.

Kadangi vos pusę vaistų suvartoja tie, kam jie buvo išrašyti, „vaistininkai mėgėjai“ nejaučia produkcijos stokos. Tai nustatęs vaistinių tinklas „Lloyd‘s Pharmacies“ vadina reiškinį „receptų katastrofa“. Nors įprasta manyti, jog visi supranta, kaip pavojinga yra kažkam duoti savo vaistų, tyrimo duomenimis, daugiau kaip 6,3 mln. žmonių tai darė.


14 proc. 2043 apklaustųjų prisipažino davę savo receptinių vaistų kitiems žmonėms bent kartą per pastarąjį penkmetį, taip pasielgė 16 proc. moterų ir 10 proc. vyrų, dalyvavusių apklausoje. Šis reiškinys ypač paplitęs tarp vyresnio amžiaus ir mažiau uždirbančių pacientų, todėl manoma, jog jį skatina didelė vaistų kaina. Taip pat nustatyta, kad ketvirtadalyje Anglijos namų yra receptinių vaistų, kurių niekas nebevartoja. 2008 m. „Lloyd‘s“ nustatė, kad šalies gyventojų vaistinėlėse saugoma virš 40 mln. vienetų vaistų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs.


www.pharmatimes.com 2010 m. birželio 8 d.