Atsižvelgdama į tai, kad didžiausias sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) sukeltomis ligomis Lietuvoje yra Marijampolės ir Visagino miestų savivaldybėse, sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė ragina šių savivaldybių gydymo įstaigas pateikti informaciją apie antivirusinių vaistų, antibiotikų, medicinos pagalbos priemonių ir medicinos įrangos bei asmens apsaugos priemonių poreikius. Tokius pat prašymus Sveikatos apsaugos ministerijai turi teikti ir kitų savivaldybių, kuriose registruojamas aukštas sergamumas peršalimo ligomis, gydymo įstaigos.
„Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu didžiausias sergamumas yra Marijampolės savivaldybėje (rodiklis: 89,6 atvejai – 10 000 gyventojų), kiek mažesnis – Visagino savivaldybėje (rodiklis: 81,35– 10 000 gyventojų). Tai kelia nerimą, – teigia sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė. – Raginame sveikatos priežiūros įstaigas pateikti mums prašymus, pagal kuriuos, atsižvelgdami į hospitalizuojamų pacientų skaičių, iš valstybės rezervo skirsime visas būtiniausias priemones, kad apsaugoti žmones nuo sveikatai ypač pavojingos ligos – gripo“. Pasak N. Ribokienės, tokia pagalba bus teikiama skubos tvarka.
Gripo epidemija yra skelbiama, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 susirgimų 10 000 gyventojų per savaitę, o klinikinių atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Vertindami sergamumą, kaip epideminį, visuomenės sveikatos centrai atsižvelgia į teritorijos sergamumo rodiklius, dinamiką ir kitus ypatumus. Informaciją apie sergamumo lygį savivaldybės gydytojui perduoda visuomenės sveikatos centras ir teikia rekomendacijas dėl epidemijos savivaldybės teritorijoje skelbimo.
Skiepai pripažinti efektyviausia priemone, apsaugančia nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Skiepytis rekomenduojama kasmet. Kadangi kasmet keičiasi gripo virusas ir kasmet kuriama nauja vakcina nuo gripo, skiepytis turėtų ir tie žmonės, kurie skiepijosi pernai. Rizikos grupėms priklausantys asmenys skiepijami nemokamai. Visą informaciją apie skiepijimą teikia šeimos gydytojai. Gripo profilaktika – kur kas pigesnė ir efektyvesnė priemonė nei susirgusiųjų gydymas.
Informacija apie gripą Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje –