Pastaruoju metu visame pasaulyje didėja sergamumas lėtinėmis inkstų ligomis (LIL). Dabar Europoje jomis serga 11 proc. populiacijos. Daugumai yra 1–3 laipsnio (glomerulų filtracijos greitis (GFG) atitinkamai > 90 ml/min. ir 30–59 ml/min.) LIL, 4–5 laipsnio LIL serga 0,4–0,5 proc. europiečių.
Pastarųjų yra taip nedaug dėl to, kad daug žmonių miršta nesulaukę šios stadijos, ir dažniausiai ne dėl inkstų, o dėl širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL). Dėl šių priežasčių radosi poreikis tyrimų, skirtų žmonėms, turintiems didelę ŠKL riziką, nustatyti. Manoma, kad tai padaryti gali padėti du rodikliai – sumažėjęs GFG ir albuminurija.
Atlikus metaanalizę (iš viso apie 1,2 mln. pacientų), nustatyta, kad GFG mažiau 60 ml/min. bei albumino ir kreatinino santykis 1,1 mg/mmol (10 mg/g) ir daugiau yra nepriklausomi bendro mirtingumo ir mirštamumo nuo ŠKL prognozės veiksniai. Todėl rekomenduojama atlikti šiuos tyrimus kartą per metus visiems vyresniems nei 60 m. pacientams, turintiems ŠKL šeimos anamnezę, arterinės hipertenzijos riziką bei sergantiems cukriniu diabetu.