Vengrijos nacionalinio epidemiologijos centro gydytojas Emese Szilagyi: Atsparumas antimikrobinėms medžiagoms – per dažno arba netinkamo antibiotikų vartojimo pasekmė. Tam įtakos turi ir nepakankamos infekcijų kontrolės priemonės, kuriomis siekiama užkirsti kelią infekcijų plitimui. Didėjantis atsparumas antimikrobiniams preparatams – vienas rimčiausių žmonijos sveikatai gresiančių pavojų, nes dėl to mažėja antimikrobinio gydymo efektyvumas, didėja sergamumas bei mirtingumas ir auga sveikatos priežiūros išlaidos.
Europos Sąjunga ir Jungtinės Amerikos Valstijos jau žengė pirmą svarbų žingsnį tarptautinio bendradarbiavimo kovojant su atsparumu antimikrobinėms medžiagoms srityje. Ši auganti pasaulinio masto grėsmė buvo pripažinta ES ir JAV aukščiausiojo lygio susitikime 2009 m. Jam pasibaigus buvo įsteigta Transatlantinė atsparumo antimikrobinėms medžiagoms tyrimo grupė (TATFAR), kuri kryptingai sprendžia skubius klausimus: kaip tinkamai vartoti antibiotikus, kaip užkirsti kelią vaistams atsparioms infekcijoms, kokios turėtų būti naujų antimikrobinių vaistų laipsniško diegimo strategijos.
Svarbiausia TATFAR užduotis buvo nustatyti sritis, kuriose ES ir JAV bendradarbiavimas galėtų duoti daugiausia naudos, ir informuoti apie tai politinius lyderius per ateinantį ES ir JAV aukščiausiojo lygio susitikimą 2011 m. TATFAR taip pat sudarė puikią galimybę geriau pažinti abiejose Atlanto pusėse vykdomas kovos su atsparumu antimikrobiniams preparatams programas, sustiprinti transatlantinį dialogą, mokytis vieniems iš kitų ir skatinti koordinavimą, bendradarbiavimą ir informacijos mainus.
Antrasis tyrimo grupės susitikimas vyko Budapešte kovo 23–24 d. ES Tarybai pirmininkaujant Vengrijai. Taryba pripažino didėjantį atsparumo antibiotikams keliamą pavojų ir tvirtino, kad atidžiai stebi padėtį ir siekia rasti efektyvių praktinių sprendimų.