Alkoholis, darbas ir produktyvumas

Liverpulio karališkosios ligoninės ir Liverpulio universiteto profesorius Sir Ian Gilmore: ,,Artėjant metų pabaigos šventėms kalbėti apie alkoholį, kuris daugeliui valstybių narių yra tikras „galvos skausmas“, gali atrodyti netaktiška. Tačiau ši tema – geras pavyzdys, kaip vieni iš kitų galime mokytis spręsti visuomenės problemas".


Tokia yra Europos kovos su piktnaudžiavimu alkoholiu ir sveikatos forumo paskirtis, o aš pastaruosius ketverius metus vadovavau mokslo grupei, kuri teikia forumui mokslines nuomones. Pavyzdžiui, esame nagrinėję alkoholio reklamos įtaką ir priėjome išvadą, kad alkoholio reklama daro įtaką tiek amžiui, nuo kada jaunimas pradeda gerti, tiek suvartojamam kiekiui.

Neseniai parengėme ataskaitą nepaprastai svarbia tema: „Alkoholis ir darbo vieta“. Piktnaudžiavimas alkoholiu kelia grėsmę darbovietėje, tačiau kartu darbovietė suteikia puikių galimybių spręsti šią problemą. Jei darbuotojas piktnaudžiauja alkoholiu, virš darbdavio tvyro grėsmė, kad įvyks nelaimingas atsitikimas, darbuotojas neateis į darbą arba ateis, bet dėl alkoholio sukeltų problemų dirbs prastai, ir dėl to gerokai sumažės produktyvumas. Pasekmes pajus ne tik pats darbuotojas ar darbuotoja, bet ir jo ar jos bendradarbiai.

Darbo vietos teikiama galimybė spręsti piktnaudžiavimo alkoholiu problemą – tai galimybė pastebėti, kad darbuotojas ar darbuotoja turi su alkoholio vartojimu susijusių problemų (net jei geriama ne darbo vietoje), anksti į jas reaguoti ir suteikti tokiam žmogui paramą pasitelkus patikrintas valdymo strategijas. Ataskaitoje dėmesys atkreipiamas tiek į veiksmingas priemones, tiek į trūkumus, kad ateityje būtų galima parengti veiksmingesnes ir geriau pagrįstas darbo programas. Siekiame ne to, kad Europoje nebūtų vartojamas alkoholis, bet kad dėl alkoholio nebūtų patiriama žalos.


Daugiau informacijos:
Sveikata-ES. Europos Sąjungos portalas apie sveikatos apsaugą
Šis informacinis biuletenis parengtas 22 oficialiosiomis ES kalbomis:
http://health.europa.eu/newsletter