„Pamirškite antibiotikus, pamėginkite nanodaleles“ – tokiu šūkiu agituoja Newscientist.co.uk. Remiantis DARPA (Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės tyrimų laboratorija), vertėtų investuoti į tikslingai nukreiptą nanotechnologiją, o ne į naujų antibiotikų kūrimą, kurie yra tik laikinai efektyvūs, kol bakterija netampa atspari.
Mokslininkai sugalvojo, kad bakterijas galima paveikti per siRNR (angl. small interfering RNA arba short interfering RNA). Tai egzogeninė 20–25 nt ilgio nekoduojanti RNR, kuri dalyvauja genų ekspresijos reguliacijoje. siRNR dirbtinai gali būti įterpiama į organizmą išjungti norimiems (siRNR komplementarius) genams, šiuo atveju bakterijoms. Taip sustabdoma būtinųjų baltymų gamyba, ir ląstelė žūsta.
DARPA ieško sprendimo būdų, kaip padaryti, kad nanodalelės galėtų „persijungti“ priklausomai nuo bakterijos, su kuria susiduria. Būtų galima išvengti ligų protrūkių kariaujančiųjų fronte.
Lygiai taip kaip GPS ar internetas, iš pradžių naudoti kariniams tikslams, nanotechnologijos pamažu taptų kasdienės medicinos dalis.
http://www.newscientist.com/article/mg21228413.600-forget-antibiotics-try-nanoparticles-instead.html