Vienas iš dešimties darbuotojų prašo laisvadienių dėl depresijos

Europos depresijos asociacija (EDA) inicijavo apklausą Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Italijoje, Danijoje, Turkijoje, Ispanijoje ir Prancūzijoje. Nustatyta, jog britai, danai ir vokiečiai buvo labiausiai linkę pasiimti laisvadienius dėl depresijos sąlygoto nedarbingumo, kada turkai tai darė rečiausiai.

 

Iš viso 20 proc. iš 7000 apklaustųjų kažkuriuo jų gyvenimo laiku diagnozuota depresija. Didžiausias jos dažnis nustatytas Didžiojoje Britanijoje (26 proc.), o mažiausias – Italijoje (12 proc.). 2010 metais atliktais tyrimais nustatyta, jog depresijos sukeliami ekonominiai kaštai siekia 92 milijardus eurų, o didžiąją dalį šios sumos sudaro būtent ligos sąlygotas nedarbingumas. Vidutinė nedarbingumo trukmė buvo 36 dienos ir svyravo nuo 41 Britanijoje iki 23 Italijoje.

Vienas iš keturių apklaustųjų teigė neįvardiję nedarbingumo priežasties, o vienas iš trijų bijojo, jog dėl to gali prarasti darbą. Tuo tarpu trečdalis apklaustų darbdavių (iš viso 792) sakė nesulaukiantys pagalbos, kaip padėti depresija sergantiems darbuotojams, nors kiek geresnė situacija buvo Britanijoje, kur 117 vadovų galėjo kreiptis pagalbos į atitinkamas institucijas.  

EDA prezidento daktaro Vincenzo Costigliola nuomone, apklausos rezultatai rodo, jog dar daug reikia nuveikti norint atkreipti visuomenės dėmesį į depresiją bei sukurti ja sergantiems darbuotojams bei jų darbdaviams palankią aplinką. Teigiami pokyčiai pastebimi Jungtinėje Karalystėje, kur depresijos ir nerimo sutrikimų temos yra plačiai diskutuojamos ir vis geriau atpažįstamos, o šalies šeimos gydytojai vis daugiau laiko skiria pacientui išklausyti.

 

http://www.bbc.co.uk/news/health-19759964