Aktyvintos imuninės ląstelės gali padėti kovoti prieš vėžį

Laboratorijoje išauginti dideli kiekiai ląstelių, galinčių atakuoti vėžines ir žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) pažeistas ląsteles ir taip padėti nugalėti šias ligas.

 

Tokijo (Japonija) mokslininkai sutelkė dėmesį į leukocitų tipo kraujo ląstelę, vadinamą citotoksine T-ląstele, kuri gali atpažinti infekciją ar vėžį sukeliančių ląstelių paviršiuose esančius žymenis ir taip aktyvinti imuninį atsaką prieš jas. Taikant kamieninių ląstelių technologiją, jau išaugintos dvi T-ląstelių grupės, kovojančios prieš odos vėžį bei ŽIV.

Kitas žingsnis bus išsiaiškinti, ar šios ląstelės gali selektyviai žudyti vėžines ląsteles ir virusus, bet ne likusias organizmo ląsteles. Jei tai pasitvirtins, tokias ląsteles bus galima tiesiogiai sušvirkšti į ligonio organizmą. Svarbu, jog ląstelės išauginamos iš to paties paciento kamieninių ląstelių, todėl, sušvirkštus jas atgal, neturėtų pasireikšti jokių atmetimo reakcijų. Nors tokių ląstelių padauginimas saugiai ir ekonomiškai taupiai bus didelis iššūkis, vis dėlto tai gali būti daug žadanti ateities terapinė priemonė.

 

http://www.bbc.co.uk/news/health-20898931