Penktasis simpoziumas „Skausmo socialinė įtaka“

Europos šalių platforma „Skausmo socialinė įtaka“ buvo sukurta 2010 m. Europos skausmo federacijos ir farmacijos kompanijos „Grünenthal GmbH“ bendra iniciatyva.

Šios kampanijos tikslai yra šie:

didinti informuotumą apie skausmo poveikį Europos Sąjungos šalių visuomenėms, sveikatos ir ekonominėms sistemoms;

• keistis informacija ir dalintis geriausia praktika visose Europos Sąjungos valstybėse narėse;

• kurti ir puoselėti bendras politikos strategijas bei veiklą siekiant geresnės skausmo priežiūros Europoje.

Skausmo socialinės įtakos platforma suteikia galimybę diskusijoms tarp sveikatos specialistų asociacijų, skausmo pacientų grupių, sveikatos politikų, draudimo atstovų, sveikatos priežiūros institucijų, biudžeto turėtojų. Europos skausmo federacija yra atsakinga už diskusijų mokslinį lygį, farmacijos kompanija „Grünenthal GmbH“ yra atsakinga už lėšas ir logistinę paramą renginiams.

2014 m. spalio mėn. Briuselyje įvyko jau penktasis simpoziumas „Skausmo socialinė įtaka“. Reikšmingu įvykiu buvo ir mėnesį anksčiau vykęs Europos Sąjungos šalių sveikatos ministrų posėdis, kuriame aptartos nacionalinės ir bendros Europos strategijos, kaip spręsti geresnio skausmo priežiūros Europoje poreikį. Buvo siekiama apibrėžti, ką reikia padaryti dabar, kad lėtinis skausmas ir paliatyvioji slauga įgautų pagreitį ES institucijų ir valstybių narių darbotvarkėse, taip pat ilgalaikėje perspektyvoje. Kartu skausmo terapija ir paliatyvioji slauga buvo išvardytos, kaip sveikatos priežiūros prioritetai Italijos pirmininkavimo ES Tarybai metu 2014 m. antrąjį pusmetį.  

Simpoziume „Skausmo socialinė įtaka“ vyko keturios diskusinės sesijos. Pirmojoje, pavadintoje „Kodėl mūsų proto akiratyje iki šiol nėra skausmo, kaip esminio klausimo“, buvo diskutuojama šiais klausimais:

  • kaip geriau trumpai patvirtinti pagrindinius faktus, susijusius su lėtinio skausmo poveikiu Europos visuomenėms;
  • parengti išvadas, kaip geriau suprasti, kodėl yra toks nenoras matyti lėtinį skausmą esminiu klausimu;
  • suprasti pagrindines kliūtis, siekiant skausmo terapijos ir paliatyviosios pagalbos svarbą pakelti tiek ES, tiek valstybių narių lygmeniu.  

Plačiau apie tai skaitykite „Skausmo medicina“ 2014 Nr. 2 – 2015 Nr. 1