Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė Ženevoje vykstančioje Pasaulio sveikatos asamblėjos 68-ojoje sesijoje susitiko su PSO Generaline direktore Margaret Chan. Taip pat ministrė R. Šalaševičiūtė su delegacija lankėsi Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN) – didžiausioje pasaulyje dalelių fizikos laboratorijoj, kurioje atliekami branduoliniai tyrimai taikomi medicinos srityje.
Susitikimo su PSO Generaline direktore ministrė R. Šalaševičiūtė pakvietė M. Chan atvykti į 2015 m. rugsėjo 14-17 dienomis Vilniuje organizuojamą 65-ąją PSO Europos regiono komiteto sesiją.
Ministrė pabrėžė, kad PSO Generalinės direktorės atvykimas Lietuvai būtų didelė garbė.
„Be to, tai būtų puikus būdas supažindinti Lietuvos visuomenę su esminėmis, aktualiausiomis pasaulio sveikatos problemomis, kurias padeda spręsti Pasaulio sveikatos organizacija. Lietuva ypač daug dėmesio skiria visuomenės sveikatos problemų sprendimui, nacionalinę sveikatos sistemą stiprina remdamasi PSO standartais ir rekomendacijomis. Todėl mums labai svarbu, kad visuomenė būtų gerai susipažinusi su PSO veikla“, – pabrėžė ministrė R. Šalaševięiūtė.
M. Chan padėkojo ministrei už kvietimą ir patvirtino, kad į Vilniuje organizuojamą sesiją būtinai atvyks. Taip pat pabrėžė, kad PSO labai vertina Lietuvos pasiekimus sveikatos srityje regione.
Sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė su delegacija lankėsi Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN) – didžiausioje pasaulyje dalelių fizikos laboratorijoj, kurioje atliekami branduoliniai tyrimai taikomi medicinos srityje.
CERN generalinis direktorius prof. Rolf Dieter Hauer susitikimo metu pristatė CERN organizacijos istoriją, tyrimų evoliuciją branduolinės fizikos srityje. Sveikatos apsaugos ministrės vizito proga didžiausias CERN atstovų dėmesys buvo sutelktas į organizacijoje atliekamų mokslinių tyrimų taikymą medicinos srityje, o ypač diagnostikos bei gydymo tikslams. Specialiai ministrei buvo pristatytos hadronų terapijos galimybės. Prof. R. D. Hauer atkreipė ministrė R. Šalaševičiūtės dėmesį, kad šių technologijų taikymas medicinoje leidžia žymiai tiksliau diagnozuoti bei gydymo tikslais sukoncentruoti protonų srautą taip, jog nebūtų pažeisti sveiki paciento audiniai.
Ministrės vizito CERN metu susitikimuose kartu su ministre dalyvavo ir jaunosios kartos medicinos atstovai, dirbantys branduolinės medicinos srityje Vilniaus bei Kauno universiteto ligoninėse. CERN atstovai ministrę R. Šalaševičiūtę supažindino su galimybėmis Lietuvos medikams dalyvauti įvairiuose CERN vykdomuose projektuose.
SAM pranešimas