Pažangios technologijos pacientei grąžino gyvenimo džiaugsmą

„Viskas prasidėjo lygiai prieš du metus, žiemą. Pastebėjau, kad pablogėjo klausa, ausis buvo lyg užgulusi, – pasakojimą pradeda Algita Pietarienė. – Pirmą kartą apsilankius pas gydytojus jie nieko blogo neįtarė, tačiau jau pavasarį pradėjau girdėti širdies ritmą ausyje, todėl vėl užsirašiau į konsultaciją. Išgirdusi, kad ausyje yra auglys, iš karto kreipiausi į Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytoją Giedrių Gylį.“

Gydytojas G. Gylys prisimena, kad iš pradžių buvo pastebėtas darinys už ausies būgnelio. „Nusprendėme atlikti biopsiją ir paimti auglio mėginį ištyrimui. Tačiau jau procedūros metu pamatėme, kad nevalingai trūkčioja moters veidas. Atlikę kompiuterinę tomografiją pastebėjome darinį smilkinkaulyje, o atlikę operaciją nustatėme itin retą patologiją – veidinio nervo adenomą.“

Moters ausies landoje auglys jau spaudė veidinį nervą. Nors jis nebuvo piktybinis, tačiau augdamas būtų sukėlęs veido paralyžių – moteris nebūtų valdžiusi kairiosios jo pusės ir negirdėjusi viena ausimi.

Algita pasakoja, kad po pirmosios operacijos, kurios metu gydytojai padarė vietos augliui augti ir nespausti veidinio nervo, ji išvyko į Norvegiją pas vyrą. „Norvegijoje taip pat kreipiausi į medikus, kurie pakartoję kompiuterinę tomografiją pastebėjo, kad auglys padidėjo. Kuomet jie pasiūlė atlikti operaciją gama peiliu, visų pirma skambinau G. Gyliui pasikonsultuoti dėl operacijos tikslingumo. Kai gydytojas pasakė, kad operacija gama peiliu yra vienintelė išeitis, ryžausi ir nė kiek nesigailiu“, – dabar šypsosi moteris.

„Iš tiesų sunku tai vadinti operacija, nes nieko nejaučiau, net kilo abejonės, ar tikrai kažkas įvyko, – operacijos išskirtinumą atsimena Algita. – Tik po dviejų parų vakare pajutau skausmą ausyje ir kakle, tačiau ir tai netruko ilgai. Šiuo metu jaučiuosi labai gerai ir toliau aktyviai gyvenu, džiaugiuosi savo gražia šeima.“

Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytojas Giedrius Gylys pabrėžia, kad nors veidinio nervo adenoma – itin reta patologija, šio tipo auglio gydymas yra įmanomas. „Jeigu pacientė nebūtų turėjusi galimybės operuotis gama peiliu, mums būtų tekę jai pašalinti apie keturis centimetrus veidinio nervo. Kitais žodžiais tariant – ji nebūtų valdžiusi veido mimikų. Tokie liekamieji reiškiniai pacientams yra itin skaudūs, nes jie akivaizdžiai matomi. Dėka gama peilio gydytojai galėjo saugiai pašalinti auglį ir neapšvitinti kitų šalia esančių svarbių audinių.“

Kauno klinikose jau šiais metais bus pradėtos operacijos gama peiliu. Specialiu gama spindulius skleidžiančiu aparatu bus galima gydyti pacientus, sergančius onkologinėmis ligomis, dar saugiau šalinti gerybinius ir piktybinius navikus. Pasitelkdami gama peilį, gydytojai taip pat galės gydyti kraujagyslių ligas, psichikos sutrikimus, pacientus, sergančius ausų, nosies ir gerklės bei kitomis ligomis. Gama peilis gali būti naudojamas šalinant ar mažinant tam tikro pobūdžio skausmus, kuomet vaistai pacientui nebepadeda.

Naujausia technologija Kauno klinikose bus galima operuoti tiek suaugusius, tiek vaikus, o kai kuriems pacientams toks gydymo metodas – vienintelis pasirinkimas, siekiant išsaugoti sveikatą ir darbingumą. Gama peilio skleidžiami spinduliai veikia tiesiogiai tik ligos židinį, nepažeisdami šalia esančių organų ar audinių.

Kauno klinikų informacija

A. Pietarienės nuotrauka