„Laikas atsipalaiduoti, tačiau turime būti budrūs dėl galimos antrosios infekcijos bangos“, – sako Honkongo universiteto epidemiologas Benas Cowlingas, kuris stebi situaciją Kinijoje. Jei ateis antra banga, Cowling tikisi, kad ji gali būti balandžio pabaigoje.
Kaip viskas klostysis Hubei ir visoje Kinijoje, bus aktualu daugeliui pasaulio šalių, kurios apribojo keliones per savo sienas, uždarė daugumą įmonių, mokyklų ir universitetų ir liepė žmonėms likti namuose, bandant sustabdyti viruso plitimą.
Jungtinės Karalystės koronoviruso protrūkio modeliavimas rodo, kad artimiausius dvejus metus gali prireikti ir toliau nuotolinių darbo priemonių (įskaitant mokyklų ir universitetų uždarymą), kad žmonių, sergančių sunkia COVID-19 infekcija, dalis ligoninėse būtų kontroliuojama.
Bet jei Kinijos patirtis bus tokia, kad panaikinus griežtas priemones, iš naujo neatsiras COVID-19, gali būti, kad tokie apribojimai bus nereikalingi.
Vis dėlto naujų protrūkių rizika Kinijoje yra didelė, atsižvelgiant į tai, kaip lengvai virusas sklinda tarp žmonių, sako Honkongo universiteto infekcinių ligų tyrinėtojas Gabrielis Leungas.
Nauja viruso banga
Virusui būtų sunku plisti visuomenėje, jei nemaža dalis žmonių, nuo 50% iki 70%, būtų užkrėtę ir dabar turėtų imunitetą. Tačiau net Uhane, kuriame buvo daugiau nei pusė 81 000 Kinijos atvejų, užkrėstų ir dabar imunitetą turinčių žmonių skaičius yra mažesnis nei 10% – tai reiškia, kad daugybė žmonių vis dar yra pažeidžiami infekcijos. Vakcina padidintų imunitetą turinčių žmonių procentą, tačiau vakcinų nesitikima bent metus.
Pradinis koronaviruso plitimas Honkonge, taip pat Singapūre ir Taivane buvo sustabdytas.
Tačiau per praėjusią savaitę visuose trijuose regionuose įvyko naujas infekcijos šuolis. Daugiausia tai buvo atvežtiniai atvejai, tačiau buvo nustatytas vietinis perdavimas. Visi trys regionai dabar laikinai uždraudė tarptautinį atvykimą ir vėl skelbia dviejų savaičių karantiną.
Skaitykite ČIA