EK pasirašė antrąją sutartį su farmacijos pramone dėl vakcinos nuo COVID-19

Šiandien, bendrovėms „Sanofi“ bei GSK ir Europos Komisijai oficialiai pasirašius, įsigaliojo antroji sutartis, dėl kurios Europos Komisija derėjosi ES valstybių narių vardu su farmacijos pramone.

Pagal šią sutartį ES valstybės narės galės įsigyti iki 300 mln. „Sanofi“ ir GSK gaminamos vakcinos dozių. Be to, valstybės narės galės dovanoti rezervuotas dozes mažų ir vidutinių pajamų šalims. „Sanofi“ ir GSK taip pat sieks didelę savo tiekiamų vakcinų dalį pateikti per pasaulinę prieigos prie COVID-19 vakcinos sistemą (COVAX), kuri yra Prieigos prie kovos su COVID-19 priemonių spartinimo iniciatyvos, skirtos mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims, dalis.

Europos Komisija jau yra pasirašiusi sutartį su „AstraZeneca“ ir dėl panašių sutarčių derasi su kitais vakcinų gamintojais – „Johnson & Johnson“, „CureVac“, „Moderna“ ir „BioNTech“ – su kuriais parengiamosios derybos jau užbaigtos.

Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Šiandienine sutartimi su „Sanofi“ ir GSK Europos Komisija dar kartą parodo tvirtą įsipareigojimą užtikrinti lygiateisę prieigą prie saugios, veiksmingos ir įperkamos vakcinos ne tik ES piliečiams, bet ir pasaulio neturtingiausiems ir pažeidžiamiausiems žmonėms. Netrukus sudarysime sutartis ir su kitomis bendrovėmis ir taip diversifikuosime perspektyvių vakcinų, grindžiamų įvairiomis technologijomis, rinkinį ir padidinsime mūsų galimybes rasti veiksmingą kovos su virusu priemonę.“

Šiandienos sutartis finansuojama pagal Skubios paramos priemonę, kurios lėšos skiriamos skirtingo profilio ir skirtingų bendrovių gaminamų vakcinų portfeliui sukurti.

„Sanofi“ ir GSK, naudodamosi savo novatoriškomis technologijomis, kuria rekombinantinę vakciną nuo COVID-19. „Sanofi“ tieks S-baltymo COVID-19 antigeną, grindžiamą rekombinantinės DNR technologija. GSK prisidės savo adjuvanto technologija, kuri yra ypač aktuali pandemijos atveju, nes ji gali sumažinti vakcinos baltymų kiekį vienoje dozėje, leisti pagaminti daugiau vakcinos dozių ir taip padėti apsaugoti daugiau žmonių. Baltymų antigeno ir adjuvanto derinys yra nusistovėjęs ir naudojamas daugelyje šiandien prieinamų vakcinų imuniniam atsakui sustiprinti. Jis taip pat gali padidinti tikimybę, kad bus sukurta veiksminga vakcina, kuri gali būti gaminama dideliu mastu.

Rugsėjo mėn. bendrovės pradėjo 1 ir 2 etapo tyrimą, o iki 2020 m. pabaigos ketina užbaigti 3 etapo tyrimą. Jei vakcina bus sėkminga, atsižvelgdamos į reglamentavimo aspektus, bendrovės sieks, kad vakcina būtų pateikta rinkai iki 2021 m. antrojo pusmečio.

 

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_1680

 

Ryšių su žiniasklaida grupė