Europos Komisija patvirtino sutartį su Europos farmacijos bendrove „CureVac“, kurioje numatyta visų ES valstybių narių vardu iš pradžių įsigyti 225 mln. vakcinos dozių, taip pat galimybė užsisakyti dar 180 mln. dozių, kurios bus tiekiamos, kai pasitvirtins, kad vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19.
Tai jau penktoji sutartis, pasirašyta su vakcinų gamintojais. Jau pasirašytos sutartys su „AstraZeneca“, „Sanofi-GSK“, „Janssen Pharmaceutica NV“ bei „BioNtech-Pfizer“ ir sėkmingai užbaigtos parengiamosios derybos su „Moderna“. Šis įvairių vakcinų krepšelis padės užtikrinti, kad Europa būtų gerai pasirengusi skiepijimui, kai tik bus įrodyta, kad vakcinos yra saugios ir veiksmingos.
Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Praėjus kelioms dienoms po mūsų sutarties su „BioNTech“ ir „Pfizer“, džiaugiuosi galėdama pranešti apie naują susitarimą su perspektyvia Europos bendrove. Komisija jau užsitikrino bent 1,2 mlrd. vakcinos dozių ir vykdo savo įsipareigojimą užtikrinti vienodas galimybes gauti saugias, veiksmingas ir įperkamas vakcinas ne tik ES piliečiams, bet ir skurdžiausiems bei pažeidžiamiausiems pasaulio žmonėms. Daugumos iš šių vakcinų klinikiniai tyrimai eina į pabaigą. Tikėkimės, kad jų teigiami rezultatai bus patvirtinti ir kad po to jos bus greitai pradėtos naudoti ir padės mums įveikti pandemiją.“
Birželio 17 d. Europos Komisija pristatė Europos strategiją, kuria siekiama paspartinti veiksmingų ir saugių vakcinų nuo COVID-19 kūrimą, gamybą ir naudojimą. Mainais už teisę per nustatytą laikotarpį įsigyti tam tikrą skaičių vakcinos dozių Europos Komisija, sudarydama išankstines pirkimo sutartis, finansuoja dalį pradinių išlaidų, kurias patiria vakcinų gamintojai. Teikiamas finansavimas laikomas pradiniu įnašu už vakcinas, kurias faktiškai pirks valstybės narės. Kai bus įrodyta, kad vakcinos yra saugios ir veiksmingos, o Europos vaistų agentūra suteiks leidimą prekiauti, jos turės būti greitai platinamos ir pradėtos naudoti visoje Europoje.
Europos Komisija taip pat yra įsipareigojusi užtikrinti, kad visi, kuriems reikia vakcinos, ją gautų bet kurioje pasaulio vietoje, o ne tik savo šalyje. Niekas nėra saugus tol, kol nėra saugūs visi. Todėl nuo 2020 m. gegužės 4 d. Europos Komisija pagal Pasaulinio atsako į koronaviruso grėsmę iniciatyvą – pasaulinio masto veiksmus, kuriais siekiama užtikrinti visuotinę prieigą prie tyrimų, gydymo būdų ir vakcinų nuo koronaviruso ir visuotinį ekonomikos atsigavimą – sutelkė beveik 16 mlrd. EUR ir patvirtino savo suinteresuotumą dalyvauti COVAX sistemoje, pagal kurią užtikrinamos visiems vienodos galimybės gauti įperkamų COVID-19 vakcinų.
Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_2136
Ryšių su žiniasklaida grupė
freepik.com nuotrauka